(fot. PAP)

Raport smoleński dostępny w interencie

W internecie jest już dostępny raport parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej. Raport 28 miesięcy po Smoleńsku został udostępniony na oficjalnej stronie zespołu. Wyniki prac ukażą się również drukiem.

Raport zespołu to synteza faktów i dokumentacji. Zawiera poszerzone informacje o eksplozjach i wypowiedzi świadków – mówi przewodniczący zespołu Antoni Macierewicz.

– Doszedł dodatkowy załącznik bardzo szczegółowo omawiający rozpad skrzydła i miejsce gdzie upadły poszczególne jego szczątki. Rozszerzony został także rozdział dotyczący świadków, tych którzy słyszeli bądź widzieli eksplozję samolotu w powietrzu. Uściślone zostały także kwestie działania strony politycznej. Tego jak działał pan Donald Tusk, jak doprowadził do tego żeby rozdzielono wizyty. Jak i tezy dotyczące fizycznego przebiegu wydarzeń. Niezmienna pozostaje teza, że główną role odegrały dwie eksplozje – powiedział Antoni Macierewicz.     

Dziś mija kolejny miesiąc od katastrofy pod Smoleńskiem. W intencji ofiar tej narodowej tragedii w kraju sprawowane są Eucharystie. We Mszy Św. w kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu uczestniczyli m.in. politycy PiSu.

O godz. 19 w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela sprawowana będzie Eucharystia w intencji Prezydenta RP śp. Lecha Kaczyńskiego i jego Małżonki śp. Marii Kaczyńskiej.

Po niej odbędzie się Marsz Pamięci pod Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

 

TREŚĆ RAPORTU – Czytaj

RIRM

drukuj