fot. flickr

Bank JP Morgan ulokuje swoją siedzibę w Polsce

Dobre wieści płyną do Polski z Nowego Jorku. Jeden z największych banków na świecie JP Morgan Chase chce otworzyć jedną z głównych siedzib w naszym kraju. Wiąże się to z nowymi miejscami pracy dla naszych rodaków, wśród których znakomitych inżynierów i informatyków – docenianych przez tego typu instytucje – nie brakuje.

Informacje na ten temat przekazał wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który przebywał z oficjalną wizytą w USA. Taki wybór instytucja, która jest liderem w zakresie bankowości inwestycyjnej oraz usług dla klientów biznesowych z pewnością korzystnie wpłynie na rozwój naszego kraju.

Wybór Polski ma wymiar prestiżowy – podkreśla ekonomista dr Krystian Mieszkała.

 – Pokazuje, że w Polsce warto inwestować, opłaca się inwestować i jest tutaj stabilne środowisko gospodarcze i polityczne, aby realizować tego typu inwestycje – przekonuje ekonomista.

Według ekspertów inwestycja amerykańskiego giganta będzie miała bardzo dobry wpływ na rozwój gospodarczy Polski.

 – Tego typu inwestycje mogą być dla Polski bardzo opłacalne, ponieważ wiążą się one z przypływem nowego kapitału, który jest Polsce niezbędny do realizacji naszych planów gospodarczych. Po drugie są to miejsca pracy dla osób wykształconych – dodaje Krystian Mieszkała.

Kiedy bank pojawił się na Filipinach, na początku stworzył w Manili 3 tys. nowych etatów. Dziś liczba ta wzrosła do 23 tys. Wicepremier Mateusz Morawiecki liczy, że podobna sytuacja czeka nasz kraj.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj