PKO BP: zmiany w radzie nadzorczej po zapowiedzi podwyżek opłat

Będą zmiany w radzie nadzorczej PKO BP po zapowiedzi podwyżki opłat. Przedstawiciele instytucji finansowych najprawdopodobniej chcą przerzucić koszty podatku bankowego na klientów.

Większościowym akcjonariuszem PKO BP jest Skarb Państwa. Minister Dawid Jackiewicz poinformował, że w najbliższym czasie odbędzie się walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki. Zmiany w spółce uzasadnia błędami w komunikowaniu.

W ocenie Ministra Skarbu Państwa uzasadnienie dla tego typu posunięć powinno być wcześniej zakomunikowane opinii publicznej, klientom, być może również akcjonariuszom

Poseł Maks Kraczkowski, wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki i Rozwoju, nie widzi powodów do podwyższania opłat.

– Rada nadzorcza powinna zadać w tej mierze pytania zarządowi, ponieważ Bank Polski powinien pracować dla polskiego społeczeństwa. Nie powinien kierować się wyłącznie chęcią realizacji zasady maksymalizacji zysków, tylko uwzględniać również uwarunkowania społeczne – podkreśla poseł Maks Kraczkowski.

Zmiany w taryfie prowizji i opłat zapowiedziane przez PKO BP mają wejść w życie 1 mają. Od lutego banki, ubezpieczyciele i firmy pożyczkowe mają, co roku wpłacać do budżetu 0,44 proc. aktywów.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl