J. Dziedziczak: 1,3 mln zł rządowej dotacji trafi do 21 gmin na plenerowe siłownie, strefy relaksu i place zabaw

1,3 mln zł rządowej dotacji trafi do 21 gmin należących do byłych województw kaliskiego i leszczyńskiego na plenerowe siłownie, strefy relaksu i place zabaw – poinformował dziś PAP poseł PiS Jan Dziedziczak.

Dotację przyznało Ministerstwa Sportu i Turystyki, a środki trafią do tych gmin, które złożyły wnioski w programie Otwartych Stref Aktywności.

„Oprócz siłowni będą place zabaw, strefy relaksu i gier, a wszystko to w otoczeniu zieleni. Mają to być miejsca odpoczynku i integracji skierowane dla dzieci, młodzieży, ale także osób starszych – jednym słowem są przeznaczone dla całej społeczności lokalnej” – powiedział poseł Jan Dziedziczak, który zabiegał o pozyskanie środków.

Parlamentarzysta Prawa i Sprawiedliwości poinformował, że to już druga edycja programu Otwartych Stref Aktywności.

W ciągu dwóch lat zostało dofinansowanych 2950 obiektów na terenie całego kraju. Na ten cel Ministerstwo Sportu i Turystyki przeznaczyło blisko 105 mln zł.

„Otwarte Strefy Aktywności są odpowiedzią na społeczne zapotrzebowanie, a zainteresowanie programem wśród samorządów potwierdza, że dwa lata temu, kiedy program powstawał, była to trafna diagnoza” – powiedział Jan Dziedziczak.

PAP/RIRM

drukuj