Węgry: Marszałek Senatu spotkał się z Polonią
Sytuacja Polonii na Węgrzech jest lepsza niż w innych krajach – ocenił marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w sobotę po spotkaniu z liderami organizacji polonijnych w ambasadzie Polski w Budapeszcie.
Autor ma jeszcze napisać swoją biografię.Meanwhile lets just say that we are proud Paweł Palembas contributed a whooping 38454 entries.
Sytuacja Polonii na Węgrzech jest lepsza niż w innych krajach – ocenił marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski w sobotę po spotkaniu z liderami organizacji polonijnych w ambasadzie Polski w Budapeszcie.
To, że dzisiaj możemy prowadzić naprawę państwa, budować silną bezpieczną, sprawiedliwą Polskę, w dużej mierze stanowi zasługę wspólnoty zgromadzonej wokół Radia Maryja – napisał w liście z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja prezydent Andrzej Duda.
Mam graniczącą z pewnością nadzieję, że kolejne ćwierć wieku będzie dla Radia Maryja równie, a może nawet bardziej twórcze, jak te pierwsze 25 lat – napisał w liście z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja Jarosław Kaczyński. Wierzę, że z toruńskiej służby Bogu i Ojczyźnie wyrośnie lepszy świat oraz Polska naszych marzeń – podkreślił prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Dzięki Radiu Maryja całe rzesze ludzi zapomnianych, pozostawionych samym sobie, wykluczonych z normalnego życia zyskały dostęp do transmisji Mszy św., uroczystości religijnych, do katechezy i wspólnych modlitw na antenie, a także do rzetelnych wiadomości z kraju i ze świata – napisał w liście z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja marszałek Senatu Stanisław Karczewski.
Rodzina Radia Maryja to wspólnota, która swym życiem daje piękne świadectwo wiary i troski o dobro Kościoła w naszej Ojczyzny – napisała w liście z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja premier Beata Szydło.
Nie będę zdradzał nazwisk pasterzy, którzy mi mówią, że Polska to jest wyspa, „Wyspa wiary”. Wyspa w tym świecie, który jest tak mocno liberalno-libertyński – powiedział w przemówieniu z okazji 26. rocznicy powstania Radia Maryja założyciel rozgłośni o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Redemptorysta podziękował również pasterzom, dzięki którym mogło powstać.
Dziękuję Wam Drodzy Współbracia i Drogie Siostry, że tworzycie taki zespół, którym dyryguje Jezus Chrystus – akcentował o. Dariusz Paszyński CSsR, wikariusz Prowincjała Warszawskiej Prowincji Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela, podczas XXVI rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu.
Chcemy dziękować Bogu za powstanie Radia Maryja i niesamowity rozwój, ale też za wszystkie dzieła, u fundamentu których leżą niewątpliwe talenty i ciężka praca ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka CSsR i tych wszystkich, którzy od początku wspierali go swoją obecnością i pracą – powiedział w homilii podczas Mszy św. w czasie uroczystości 26. rocznicy powstania Radia Maryja ks. bp. Wiesław Mering. Rola, jaką odegrało i TV Trwam, jest nie do przecenienia – podkreślił biskup diecezji włocławskiej.
Jan Paweł II widział pilną potrzebę zaangażowania środków społecznego przekazu w ewangelizacyjną działalność Kościoła. Jak sam mówił na pl. św. Piotra: „Ja codziennie dziękuję Bogu, że w Polsce jest takie radio i że nazywa się ” – akcentował witając pielgrzymów na uroczystościach związanych z 26. rocznicą powstania Radia Maryja ks. bp Andrzej Suski. Jak dodał, dziękujemy Bogu za 26 lat owocnej działalności Radia Maryja.
Tłumnie zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej w Toruniu słuchacze Radia Maryja udowadniają, że – zgodnie z powiedzeniem – są i do tańca, i do różańca. Ich przyjazd do Torunia z okazji 26. rocznicy rozgłośni pokazuje, jak bardzo są zjednoczeni. Określenie „Rodzina Radia Maryja” pasuje do nich jak ulał.
