Puchar Ligi Angielskiej. Derby Londynu w finale!

Tottenham Hotspur zremisował na wyjeździe z trzecioligowym Sheffield United2:2 (1:0) w rewanżowym spotkaniu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej. Tym samym Koguty zmierzą się w finale z londyńską Chelsea. Po dwie bramki w spotkaniu zdobyli Christian Eriksen i Che Adams.

Obie bramki dla gości z Londynu zdobył w środowym rewanżu w Sheffield reprezentant Danii Christian Eriksen – w 28. i 88. minucie. Dla występującego w League One (trzeci poziom rozgrywek) Sheffield United dwa gole strzelił rezerwowy Che Adams – w 77. i 80. minucie. 18-letni piłkarz wszedł na boisko zaledwie chwilę wcześniej.

Rywalem Tottenhamu w finale, zaplanowanym na 1 marca, będzie inny londyński zespół – Chelsea. Podopieczni Jose Mourinho pokonali we wtorek po dogrywce Liverpool 1:0. Bramkę w 94. minucie zdobył serbski obrońca Branislav Ivanovic.