LM. Bayern Monachium w ćwierćfinale

Bayern Monachium zremisował u siebie z Arsenalem Londyn 1:1 i dzięki zaliczce z pierwszego meczu (2:0) awansował do ćwierćfinału Champions League. W doliczonym czasie gry Łukasz Fabiański obronił rzut karny.

W 27 minucie po strzale Martineza piłka wpadła do siatki lecz wcześniej sędzia słusznie wskazał pozycję spaloną. Pod koniec pierwszej połowy Fabiański świetnie obronił strzał Goetzego z dystansu. Bayern po pierwszej połowie przeważał ale nie potrafił swojej przewagi przypieczętować bramką.

W 54 minucie Bawarczycy wyszli na prowadzenie – Ribery kiwnął obrońcę Arsenalu i zagrał do Schweinsteingera, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Trzy minuty później Arsenal odpowiedział – Podolski odebrał piłkę Lahmowi w polu karnym i huknął lewą nogą z ostrego kąta zaskakując Neuera. W ostatniej minucie meczu Kościelny sfaulował w polu karnym Robbena. Sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Muller ale Fabiański wyczuł jego intencje i obronił rzut karny!

Bayern w pierwszym meczu – na Emirates w Londynie – wygrał 2:0 a więc dzisiejszy remis dał mistrzom Niemiec awans do ćwierćfinału Champions League.

Bayern Monachium – Arsenal Londyn 1:1