fot. https://pixabay.com/

Mżawka na północy, pogodniej na południu

W piątek na Warmii, Mazurach i Podlasiu można spodziewać się słabych opadów deszczu i mżawki. Na południowym zachodzie więcej słońca. W nocy wystąpią mgły – poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Ewa Łapińska.

W piątek na przeważającym obszarze kraju będzie pochmurno. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu można spodziewać się słabych opadów deszczu i mżawki. Na południowym zachodzie więcej słońca.

Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, 12 stopni w centrum i nad morzem, do 15 stopni na południowym zachodzie.

Wiatr na południu słaby, na północy umiarkowany, nad morzem porywy wyniosą do 60 km/h i powoli będzie słabnąć.

W nocy zachmurzenie duże na północy kraju i w centrum. Na Warmii, Mazurach i Podlasiu można spodziewać się słabych opadów deszczu. Więcej przejaśnień na południu. Lokalnie wystąpią mgły, ograniczające widzialność do 400-500 metrów.

Temperatura minimalna od 3 stopni Celsjusza na południu kraju, 4-6 stopni w centrum, do 11 stopni nad morzem. Wiatr słaby, tylko nad morzem lekkie porywy.

PAP

drukuj