fot. Fundacja Grupa Proelio

Nowy reportaż Fundacji Grupa Proelio: „Kasia – byłaby idealną kandydatką do aborcji”

W czwartek (10 listopada 2022 roku) Fundacja Grupa Proelio w ramach prowadzonej kampanii „Każde życie jest cudem” opublikowała kolejny reportaż. Tym razem materiał dotyczy Kasi Zawodnik. Reportaż nosi tytuł: „Kasia – byłaby idealną kandydatką do aborcji”.

W materiale została przedstawiona historia Kasi – siostry Daniela, o którym był poprzedni reportaż z cyklu kampanii. Jej brat przyszedł na świat z podobną wadą. Rodzice Kasi i Daniela od początku otoczyli dzieci wielką miłością. Dzięki ich zaangażowaniu, popartym własną ciężką pracą, Kasia w pełni się usamodzielniła i daje piękny przykład innym.

Bohaterka najnowszego reportażu Fundacji Grupa Proelio ukończyła studia z filologii polskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, założyła własną firmę, która zajmuje się transkrypcją tekstów, a także wydała książkę.

Sama mówi, że „jako drugie dziecko z wadą genetyczną w rodzinie, byłaby idealną kandydatką do aborcji”.

„Kiedy patrzę na to, jak teraz namawia się do aborcji, to myślę sobie, że mnie mogłoby nie być. I wiem, że wraz z tym że nie byłoby mnie, tak naprawdę czegoś ubyłoby na świecie. Ubyłoby czegoś realnie w życiu mojej rodziny, w życiu moich rodziców” – podkreśla w reportażu Kasia Zawodnik.

Z reportażu bardzo mocno wybrzmiewa, że gdy dowiadujemy się o niekorzystnej diagnozie u dziecka, (jako rodzice) nie powinniśmy zakładać najczarniejszego scenariusza.

„Rodzice niepełnosprawnych dzieci mogą myśleć, że przez całe życie będą one bezradne, niesamodzielne i będą wymagały stałej opieki, a to nieprawda. A przynajmniej nie zawsze prawda” – mówi Kasia Zawodnik.

Kasia podkreśla, że wielu niepełnosprawnych przekracza swoje ograniczenia. Pomocna w ich życiu codziennym i w samodzielności jest technologia i medycyna, które cały czas się rozwijają.

„Wasze dzieci będą dorosłe za 20 lat. Za 20 lat będzie dużo rzeczy, których dzisiaj nie ma” – zaznacza, kierując przekaz do rodziców niepełnosprawnych dzieci.

„Kasia jest wolontariuszką naszej Fundacji. Pomaga nam, spisując dla nas treści nagrywanych materiałów wideo. Ogromnie się cieszymy, że możemy przedstawić jej historię. Stanowi ona piękny przykład pokonywania barier, który może być inspiracją dla każdego” – podkreśla z kolei Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.

„Szczególnie cenny w opowieści Kasi jest przekaz kierowany do rodziców, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, w jakiej 30 lat temu znajdowali się właśnie jej rodzice. Jej życie może być wskazówką dla takich rodziców, czego mogą się spodziewać” – dodaje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już 15 reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalifikowały się do tzw. aborcji. Można z nimi się zapoznać [tutaj].  Warto obserwować media społecznościowe Fundacji Grupa Proelio na [Facebooku]oraz [Instagramie]. 

 

Fundacja Grupa Proelio/radiomaryja.pl

 

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl