fot. flickr

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej opracowało pierwsze szacunki dotyczące przeładunku w polskich portach

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej szacuje, że inwestycje w nowe porty dwukrotnie zwiększą przeładunek. W 2019 roku przez polskie porty przeszło blisko 108,5 mln ton towarów. To o ponad 3 mln ton więcej niż w 2018 roku.

Resort spodziewa się, że w najbliższych latach przeładunek zwiększy się do 200 mln ton rocznie. W osiągnieciu tego wyniku ma pomóc budowa Portu Centralnego w Gdańsku, Portu Zewnętrznego w Gdyni i terminalu kontenerowego w Świnoujściu.

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk wskazał, że dynamika rozwoju polskich portów jest na najwyższym poziomie.

– Dla nas jest oczywiste, że taka dynamika rozwoju portów nie miała jeszcze historii w naszym kraju, w związku z tym wykorzystujemy te pięć minut na realizację zadań. To, co dla nas jest priorytetem, czyli porty: centralny w Gdańsku, zewnętrzny w Gdyni, terminal kontenerowy w Świnoujściu. Prace idą zgodnie z planem, tak jak zakładaliśmy, nie mamy opóźnień, aczkolwiek przed nami najważniejsze zadanie, czyli znalezienie operatorów, którzy zainwestują w funkcjonowanie na tych nabrzeżach, natomiast pod kątem administracyjnym i organizacyjnym jesteśmy zgodnie z planem – wskazał minister Marek Gróbarczyk.

Minister Marek Gróbarczyk dodał, że Polska dąży do tego, aby nasze porty stały się najważniejszymi portami w Europie.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl