Ponad 33 tys. osób stanęło w obronie prof. Ewy Budzyńskiej

Ponad 33 tys. osób stanęło w obronie prof. Ewy Budzyńskiej. Przedstawiciele Centrum Życia i Rodziny przekażą dzisiaj podpisy władzom Uniwersytetu Śląskiego.

https://twitter.com/CWIdZiR/status/1222544722541060096

Petycja z głosami poparcia dla profesor ma trafić do Komisji Dyscyplinarnej, która jutro podejmie decyzję w sprawie socjolog. Prof. Ewa Budzyńska została oskarżona przez grupę studentów o rzekomą homofobię i nietolerancję. Podczas swoich wykładów między innymi określiła ona małżeństwo jako jedynie związek kobiety i mężczyzny. Po tym wykładzie studenci interweniowali u rektora.

W geście protestu przeciwko cenzurze ideologicznej prof. Ewa Budzyńska zdecydowała się odejść z uczelni. W jej obronie stanęło wiele osób, przedstawiciele różnych środowisk.

Wiceprezes Centrum Życia i Rodziny Kazimierz Przeszowski ma nadzieję, że akcja wsparcia okaże się skuteczna i profesor wróci na uczelnię.

– To już 33 tys. osób, które postanowiły wyrazić swoją solidarność z prześladowaną za obronę życia i rodziny panią profesor. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni każdej osobie, która chciała się włączyć w naszą akcję. W imieniu pani prof. Ewy Budzyńskiej bardzo dziękujemy, ponieważ każdy głos ma olbrzymie znaczenie i wspiera panią profesor w tej niezwykle trudnej sytuacji, w której jest szykanowana, osaczona przez wrogie wobec niej osoby. Jesteśmy wdzięczni każdemu, kto postanowił wesprzeć panią profesor – mówi Kazimierz Przeszowski.

Przedstawiciele Centrum domagają się od władz Uniwersytetu Śląskiego wycofania się z procesu dyscyplinarnego. Liczą też, że profesor Budzyńska zechce wrócić na uczelnię i prowadzić działalność dydaktyczno-wychowawczą.

RIRM

drukuj