Teksas w Los Angeles

Koszykarze Los Angeles Clippers pokonali na wyjeździe drużynę Dallas Mavericks 109:103. Dla gości to ważne zwycięstwo w kwestii utrzymania trzeciej lokaty w konferencji  zachodniej. Najwięcej punktów rzucił Chris Paul.

Mecz dominacji pierwszej piątki Clippers. Wyjściowi zawodnicy z L.A stłukli pierwszą piątke Dallas 88:52. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 60:58 dla gospodarzy. Dobre zawody rozgrywał Vince Carter i Dirk Nowitzki.

W trzeciej kwarcie w swoja obecność na parkiecie zaznaczyli liderzy, Dirk ze strony Dallas i Chris Paul po stronie gości z Los Angeles. Rozgrywający Clippers uruchamiał system „Lob City” i nad obręczami w rolach głównych latali Blake Griffin i Deandre Jordan.

Na 2 minuty przed końcem Mavericks prowadzili 99:97. Piłkę dostał Monte Ellis, który zagrał tyłem do kosza i powiększył przewagę gospodarzy do 4 punktów. Przy stanie po 101, na 54 sekundy przed końcem Brandan Wright zablokował wjazd Chrisa Paula. Piłka dla Dallas. Nowitzki chciał grać z Griffinem 1 na 1, jednak Blake świetną defensywą wymusił stratę lidera gospodarzy. W odpowiedzi, Blake wykonał świetny spin-move do środka i zdobył punkty, które okazały się kluczowe.

Dla Clippers double double uzyskali Blake Griffn(18pts/13zb) oraz Deandre Jordan(16pts/15zb). Chris Paul rzucił 31 punktów i rozdał 9 asyst. Jamal Crawford dodał z ławki 14 oczek.

Dla ekipy Mavericks, Vince Carter rzucił23 punkty a Dirk Nowitzki rzucił 21 punktów na skuteczności 7/15 z gry. Coraz bliżej Play Offs.