Puchar Polski. Faworyci nie zawiedli – Lech i Legia bliższe półfinału!

Faworyzowane Lech i Legia natrafiły na silny opór rywali w pierwszych meczach ćwierćfinałowych piłkarskiego Pucharu Polski. Obrońcy trofeum pokonali na wyjeździe Chojniczankę Chojnice 2:1. Kolejorz na stadionie w Lubinie skromnie zwyciężył miejscowe Zagłębie 1:0.

Chojniczanka Chojnice – Legia Warszawa 1:2 (0:1)
Patryk Mikita 49’ – Stojan Vranjes 23’ Ondrej Duda 78’

Guilherme £ukasz Kosakiewicz Wojciech LisowskiOd pierwszych minut widać było różnicę, jaka dzieli obie ekipy. Sportową jakość Wojskowi potwierdzili w 23. minucie. Lewą flanką popędził Michał Kucharczyk i zacentrował na głowę Stojana Vranjesa. Podanie było na tyle precyzyjne, że Bośniak nie miał problemu ze skierowaniem piłki do siatki. Po zdobytym golu mecz stracił na atrakcyjności. Legia była usatysfakcjonowana wynikiem, a Chojniczanka pozostawała bierna w ofensywie. (fot. PAP/Adam Warżawa)

W szatni Mariusz Pawlak musiał mocno zmobilizować swoich zawodników, albowiem chwilę po zmianie stron ładnym strzałem z dalszej odległości wyrównał Patryk Mikita. Po straconym prowadzeniu Legioniści obudzili się ze snu i ponowili ostrzał bramki Damiana Podleśnego. Mimo licznych ataków, to gospodarze byli bliżsi objęcia prowadzenia. W 57. minucie Rafał Grzelak przegrał pojedynek sam na sam z Arkadiuszem Malarzem.

Ondrej DudaWicemistrz Polski dopiął swego dopiero w 78. minucie. Nieczysto w futbolówkę trafił Guilherme, dopadł do niej Ondrej Duda i precyzyjnym uderzeniem pokonał Podleśnego. Chojniczanie starali się jeszcze wyrównać. Rezultat 1:2 utrzymał się jednak do końca spotkania, co niemal przekreśla szanse I-ligowca na awans do półfinału rozgrywek. (fot. PAP/Adam Warżawa)

* * *

Chojniczanka: Damian Podleśny – Wojciech Lisowski, Marcin Biernat, Piotr Kieruzel, Przemysław Pietruszka – Łukasz Kosakiewicz (76’ Przemysław Czerwiński), Radosław Bartoszewicz, Jakub Mrozik, Rafał Grzelak, Andrzej Rybski (68’ Bartłomiej Niedziela) – Patryk Mikita (83’ Dragan Jelić)

Legia: Arkadiusz Malarz – Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Łukasz Broź – Guilherme, Dominik Furman (61’ Ondrej Duda), Tomasz Jodłowiec (61’ Michał Pazdan), Stojan Vranjes, Michał Kucharczyk – Marek Saganowski (70’ Nemanja Nikolić)

Żółte kartki: Jakub Mrozik, Wojciech Lisowski, Radosław Bartoszewicz, Rafał Grzelak (Chojniczanka) oraz Guilherme, Bartosz Bereszyński (Legia)

Zagłębie Lubin – Lech Poznań 0:1 (0:0)
– Paulus Arajuuri 81’

Tomasz Kêdziora Jan Vlasko Jan UrbanW Lubinie lepsze wejście mieli gospodarze. Od początku przeważali, lecz nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie Jasmina Buricia. Próbowali Jan Vlasko i Adrian Rakowski, ale zabrakło im zimnej krwi pod bramką Kolejorza. Dopiero po dwudziestu minutach mistrzowie Polski zaczęli grać lepiej w ofensywie. W 36. minucie doskonałą szansę miał Darko Jevtić. Wcześniej Łukasz Trałka ograł jednego z defensorów Miedziowych i zagrał na siódmy metr. Szwajcar próbował lobem pokonać Martina Polacka, jednak zrobił to nieprecyzyjnie, a piłka pofrunęła nad poprzeczką. (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

£ukasz Tra³ka Adrian RakowskiChoć w drugiej połowie obudzili się poznaniacy, bliżsi zdobycia bramki byli gospodarze. W 62. minucie ogromnego pecha miał Maciej Dąbrowski, albowiem jego strzał trafił w słupek. Dopiero w końcówce padł pierwszy i zarazem ostatni gol tego spotkania. Chaos w szesnastce Zagłębia wykorzystał Paulus Arajuuri i mocnym uderzeniem pokonał bezradnego Polacka. Rewanżowe spotkania odbędą się 18 listopada. (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

* * *

Zagłębie: Martin Polacek – Aleksandar Todorovski, Jarosław Jach, Maciej Dąbrowski – Dorde Cotra, Jarosław Kubicki, Adrian Rakowski (75’ Krzysztof Piątek), Krzysztof Janus (66’ Jakub Tosik), Jan Vlasko, Arkadiusz Woźniak (85’ Łukasz Janoszka) – Michal Papadopulos

Lech: Jasmin Burić – Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Marcin Kamiński, Barry Douglas – Łukasz Trałka, Dariusz Dudka (87’ Kasper Hamalainen), Dariusz Formella, Darko Jevtić (63’ Szymon Pawłowski), David Holman (78’ Maciej Gajos) – Denis Thomalla

Żółte kartki: Tomasz Kędziora, Łukasz Trałka (Lech)