Puchar Niemiec: Bramka Lewandowskiego, awans Bayernu

Bayern Monachium pewnie pokonał 3:1 Hamburgera SV w meczu 2. rundy piłkarskiego Pucharu Niemiec. Jedną z bramek dla Bawarczyków zdobył Robert Lewandowski. Tym samym podopieczni Pepa Guardioli zameldowali się w 1/8 finału tych rozgrywek.

Bayern przystąpił do rywalizacji z HSV bez kilku podstawowych piłkarzy. W składzie drużyny z Monachium zabrakło m.in. Arjena Robbena, Bastiana Schweinsteigera czy Mehdiego Benatii. Mimo to zdecydowana większość obserwatorów nie miała wątpliwości, że awans zdobędą Bawarczycy. Hamburger SV od kilku lat pogrążony jest w kryzysie, o czym najdobitniej świadczy ich aktualna pozycja w ligowej tabeli (16. miejsce).

Już w 7. minucie spotkania padł pierwszy gol dla gości z Monachium. Złe zagranie Heiko Westermana wykorzystał Thomas Mueller, który idealnie dograł do Roberta Lewandowskiego, a ten dość szczęśliwie zamienił tę sytuację na bramkę. Podopieczni Pepa Guardioli dominowali na boisku i nie zmieniło się to po trafieniu reprezentanta Polski. W 20. minucie do siatki trafił Mueller, ale arbiter nie uznał tego gola, odgwizdując spalonego. Bayern zdołał jednak podwyższyć prowadzenie jeszcze przed przerwą. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się David Alaba, który popisałem się celnym uderzeniem z dalszej odległości.

W drugiej części gry gracze z Monachium w dalszym ciągu kontrolowali to, co działo się na murawie. Gdy w 53. minucie Franck Ribery strzelił bramkę na 3:0 dla gości, stało się jasne, iż Bawarczycy tego meczu nie przegrają. Mimo wysokiego prowadzenia goście próbowali jeszcze podwyższyć rozmiary swojego zwycięstwa. Swoje okazje mieli Ribery oraz Mueller, jednak w obu sytuacjach znakomicie interweniował bramkarz HSV Jaroslav Drobny. Gospodarzy stać było w tym starciu tylko na bramkę honorową. Zdobył ją 85. minucie Pierre-Michel Lasogga.

Hamburger SV – Bayern Monachium 1:3 (0:2)

Bramki: Lasogga 85′- Lewandowski 7′, Alaba 44′, Ribery 53′

HSV: Drobny – Goetz, Djourou (69. Van der Vaart), Westermann, Ostrzolek – Arslan (61. Kacar), Jiracek (18. Steinmann) – Mueller, Holtby, Stieber – Lasogga

Bayern: Neuer – Rafinha, Boateng, Dante, Bernat – Lahm (64. Rode), Alonso (70. Hojbjerg), Alaba – Mueller, Lewandowski (75. Pizarro), Ribery