Serie A. Porażka Juventusu, zepsuty jubileusz Buffona

Wielką niespodziankę w lidze włoskiej sprawiła Genua, która podejmowała u siebie lidera Serie A, Juventus. Faworyci ulegli gospodarzom 0:1, a zwycięską bramkę w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zdobył Luca Antonini. Młody Włoch popsuł tym samym jubileusz Gianuligiego Buffona, który rozgrywał swój 500. mecz w barwach Bianconerich.

Gospodarze od początku spotkania zawiesili liderowi poprzeczkę bardzo wysoko, co zaowocowało bezbarwną grą. Ataki obu ekip były rozbijane już przed szesnastką. Z boiskowej nudy zdołali nas wyrwać Carlos Tevez i Fernando Llorente. W 22. minucie Argentyńczyk ograł Nicolasa Burdisso, ale jego uderzenie zatrzymał Mattia Perin. 21-letni golkiper Genui z trudem sparował futbolówkę na rzut rożny. Dwie minuty później z ostrego kąta próbował pokonać go Llorente, jednak i w tej sytuacji młody Włoch nie dał się zaskoczyć. Do końca pierwszej części meczu miejscowi nie pozwalali na zbyt wiele piłkarzom Starej Damy i obie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 0:0.

Po przerwie goście podkręcili tempo. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska głową uderzył Giorgio Chiellini, jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. Massimo Allegrini widząc nieskuteczność swoich podopiecznych w dzisiejszym spotkaniu, wpuścił na boisko Alvaro Moratę. Wychowanek Realu Madryt ożywił grę Juventusu i próbował zmienić rezutat, lecz na drodze stawał mu rozgrywający świetny mecz Perin. W 82. minucie Claudio Marchisio zagrał prostopadle do szukającego gry Hiszpana, ale w ostatniej chwili piłkę spod nóg wybił mu Rolando Mandragora. Genua, która przez całą drugą połowę była cieniem dla mistrza Włoch przeprowadziła jeden zabójczy kontratak. Kibiców do szaleństwa doprowadził Luca Antonini. Wyśmienitym zgraniem obsłużył go Alessandro Matri i skierował piłkę do pustej bramki, dając swojej drużynie upragnione zwycięstwo.

To pierwsza porażka Juventusu w tym sezonie. Bianconeri zrównali się w tabeli włoskiej Serie A z AS Romą. Genua, zdobywając trzy punkty poprawiła swoją sytuację w lidze i do trzeciego Milanu traci już tylko jedno oczko.

Genoa – Juventus 1:0 (0:0)
L. Antonini 90+4’

Genoa: Mattia Perin – Sebastian De Maio, Nicolas Burdisso, Giovenni Marchese – Leandro Greco, Aleandro Rosi (81’ Luca Antonini), Rolando Mandragora (69’ Juraj Kucka), Andrea Bertolacci, Luca Antonelli – Diego Perotti, Mauricio Pinilla (87’ Alessandro Matri).

Juventus: Gianluigi Buffon – Giorgio Chiellini, Leonardo Bonucci, Angelo Ogbonna – Claudio Marchisio, Stephan Lichsteiner, Arturo Vidal (79’ Roberto Pereyra), Paul Pogba, Kwadwo Asamoah – Carlos Tevez, Fernando Llorente (65’ Alvaro Morata).

Sędzia: Paolo Silvio Mazzoleni