Primera Division. Trwa kryzys Barcelony, losy mistrzostwa wciąż nierozstrzygnięte

Trzecia z rzędu ligowa porażka FC Barcelony! Duma Katalonii uległa na własnym stadionie Valencii CF i w tabeli Primera Division, choć wciąż jest liderem, ma tyle samo punktów, co drugie Atletico. W walce o ostateczny triumf wciąż liczy się także Real Madryt.

FC Barcelona – Valencia CF 1:2 (0:2)
Lionel Messi 63’ – Ivan Rakitić 26’(sam.) Santi Mina 45’

Jeszcze niedawno Nietoperze musiały walczyć o ligowy honor. Po czterech z rzędu porażkach nareszcie udało im się sięgnąć po trzy punkty w starciu z Sevillą. Teraz poprzeczka została zawieszona zdecydowanie wyżej, jednak i to nie zatrzymało gości. W pierwszych minutach Blaugrana wypracowała kilka doskonałych okazji, jednak żadnej z nich nie wykorzystała. Najpierw Lionela Messiego i Neymara zatrzymywał Diego Alves, a następnie z metra w światło bramki nie trafił Luis Suarez.

Fc Barcelona vs Valencia FCW 26. minucie szczęście uśmiechnęło się do Valencii. W polu karnym miejscowych znalazł się Guilherme Siqueira, którego podanie nieszczęśliwie przeciął Ivan Rakitić. Chorwat wpakował piłkę do własnej siatki. Przed przerwą goście zdołali wywalczyć jeszcze jednego gola. Centrował Dani Parejo, a precyzyjnym strzałem akcję swojego kolegi wykończył Santi Mina. 0:2 do przerwy!

Po powrocie na boisko podopiecznym Luisa Enrique wyraźnie brakowało precyzji. Pośpiech nie jest najlepszym doradcą, ale nie zniweczył szans Barcelony na odrobienie strat. W 63. minucie po zagraniu Jordi Alby do siatki trafił Messi. Blaugrana atakowała, a Nietoperze umiejętnie się broniły. Gdy obrońcy nie byli w stanie nadążyć za rozpędzonymi rywalami, dobrze między słupkami spisywał się Diego Alves. Więcej bramek na Camp Nou już nie padło i to przyjezdni mogli cieszyć się z sensacyjnego zwycięstwa.

Atletico Madryt – Granada CF 3:0 (1:0)
Koke 15’ Fernando Torres 59’ Angel Correa 83’

Atletico Madrid vs GranadaProblemów z wykorzystaniem kolejnego potknięcia Barcelony nie mieli piłkarze Atletico. Jako pierwszy do siatki Granady trafił Koke, który dobił zablokowane chwilę wcześniej uderzenie Fernando Torresa. W drugiej połowie podopieczni Diego Simeone wyprowadzili nokautujący cios. W 59. minucie Koke odwdzięczył się Torresowi. Hiszpański snajper wbiegł w szesnastkę i przerzucił futbolówkę nad próbującym interweniować Andresem Fernandezem. Chwilę przed ostatnim gwizdkiem arbitra wynik na 3:0 ustalił Angel Correa. Doskonałą centrą do Argentyńczyka popisał się Saul Niguez, który wypracował swojemu koledze sytuację sam na sam z bramkarzem.

SEVILLA VS DEPORTIVO LA CORUNAW kadrze Sevilli na mecz z Deportivo zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Polak odpoczywał, zaś jego koledzy na boisku zdołali przerwać niechlubną passę trzech ligowych porażek z rzędu. Remis 1:1 nie może być jednak dla nich satysfakcjonujący. Nieoczekiwaną klęskę z Rayo Vallecano poniosło Villarreal CF. Żółta Łódź Podwodna uległa rywalom 1:2.

W tabeli rozgrywek wciąż na czele jest Barcelona. Blaugrana ma tyle samo punktów, co drugie Atletico (76) i zaledwie oczko więcej od trzeciego Realu Madryt (75). O miejsce premiowane występem w eliminacjach Ligi Mistrzów wciąż walczą Villarreal (60), Athletic Bilbao (54) i Celta Vigo (53). Siódma z dorobkiem 49 punktów jest Sevilla Grzegorza Krychowiaka.