Primera Division. Getafe nie dało rady Realowi, dwa gole Ronaldo

Piłkarze Realu Madryt nie sprawili zawodu swoim kibicom i dość pewnie pokonali na wyjeździe Getafe 3:0 (0:0) w meczu 19. kolejki Primera Division. Wszystkie bramki podopieczni Carlo Ancelottiego zdobyli w drugiej połowie spotkania, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo.

Dzięki wygranej Królewscy umocnili się na prowadzeniu w tabeli Primera Division i z 45 punktami na koncie liderują rozgrywkom, wyprzedzając drugą FC Barcelonę o cztery oczka. Getafe zaś poniosło trzecią z rzędu porażkę, pozostającym tym samym na szesnastej pozycji, a ich przewaga nad strefą spadkową wciąż wynosi zaledwie jeden punkt.

GETAFE vs REAL MADRIDO pierwszej części spotkania kibice zasiadający na trybunach stadionu Coliseum Alfonso Pereza chcieliby pewnie jak najszybciej zapomnieć. Na boisku było dużo walki, ale niewiele składnych akcji i celnych strzałów. Lepsze wrażenie jednak sprawiali piłkarze Carlo Ancelottiego, którzy częściej gościli pod polem karnym rywali, co jakiś czas zmuszając do wysiłku Jordiego Codinę. Golkiper gospodarzy wykazał się sporymi umiejętnościami zwłaszcza w 37. minucie, kiedy to z najwyższym trudem przeniósł piłkę nad poprzeczką po świetnym uderzeniu z dystansu Isco. Bliski szczęścia był również Toni Kroos, lecz jego strzał, tuż przed zmianą stron, zatrzymał się zaledwie na poprzeczce. Getafe z kolei niezbyt często zatrudniało Ikera Casillasa, a jedyną godną odnotowania okazję stworzyli sobie dopiero w 43. minucie, gdy po zagraniu Pedro Leona niecelnie z 18 metrów przymierzył Sammir. Ostatecznie oba zespoły zeszły do szatni przy wyniku 0:0.

GETAFE vs REAL MADRIDDruga odsłona spotkania już bezdyskusyjnie należała do Królewskich, którzy worek z bramkami rozwiązali w 63. minucie gry. Wówczas Karim Benzema ograł jednego z obrońców gospodarzy i spod linii końcowej dokładnie podał do zupełnie niepilnowanego Cristiano Ronaldo. Portugalczykowi nie pozostało nic innego, jak tylko dopełnić formalności. Od tego momentu podopieczni Carlo Ancelottiego jeszcze bardziej dominowali na placu gry, spychając Getafe do głębokiej defensywy, czego efektem był kolejny gol z 67. minuty autorstwa Garetha Bale’a. Skrzydłowy Realu wykorzystał zagranie od Jamesa Rodrigueza i zamykając akcję z prawej strony, pokonał bezradnie interweniującego Jordiego Codinę. W 79. minucie liderzy Primera Division przypieczętowali wygraną. Po raz kolejny na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo, który precyzyjną „główką” po centrze Jamesa Rodrigueza, wpakował futbolówkę do siatki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, choć rozmiary porażki mogli, a nawet powinni zmniejszyć zawodnicy Quique Floresa. W 86. minucie w świetnej sytuacji znalazł się Alvaro Vazquez, ale piłka po jego uderzenie z kilkunastu metrów trafiła w słupek. Tym samym komplet punktów zgarnęli piłkarze ze stolicy Hiszpanii.