Primera Division. Barca (Messi) znów zachwyca

FC Barcelona wygrała mecz derbowy z Espanyolem 5:1. Blaugrana przegrywała niemal przez całą pierwszą połowę. W końcu sprawę w swoje ręce wziął Leo Messi. Argentyńczyk najpierw wyrównał stan meczu, później wyprowadził drużynę na prowadzenie, a na koniec skompletował hattricka.

FC Barcelona vs RCD EspanyolPiłkarze Luisa Enrique źle rozpoczęli szlagier na Camp Nou. W 13. minucie kapitalną akcję przeprowadzili goście, a właściwie Sergio Garcia. Hiszpan pognał na bramkę Claudio Bravo, ograł będącego ostatnio w kiepskiej formie Gerarda Pique i sprzed pola karnego pokonał Chilijczyka. Barcelona długo nie potrafiła podnieść się po mocnym uderzeniu rywali zza miedzy. Wreszcie sprawy w swoje ręce wziął Lionel Messi. Niezawodny Argentyńczyk w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry oddał bardzo precyzyjny strzał i doprowadził do wyrównania.

FC Barcelona vs RCD EspanyolGospodarze na drugą połowę wyszli bardzo skoncentrowani. Wyraźnie podbudowany bramką Messi nie poprzestał na jednym trafieniu. Laureat trzech złotych piłek pięć minut po gwizdku zdobył drugiego gola w meczu. Leo zatańczył z obrońcami Espanyolu i uderzeniem zza pola karnego zmusił bramkarza do kapitulacji.  180 sekund później wynik podwyższył Pique i było już po meczu. W 70. minucie z boiska zszedł Luis Suarez, który wyraźnie nie radzi sobie w Dumie Katalonii. W jego miejsce na placu gry pojawił się Pedro. Wychowanek Blaugrany, za zaufanie trenera, odpłacił się zdobytą bramką. 4:1! Załamani goście skupiali się już wyłącznie na obronie. Niestety dla nich, dzisiejszego wieczoru Barcelona była nie do zatrzymania. Messi pokusił się o rajd przez pół boiska. Podał piłkę do Pedro. Ten szybko mu ją oddał, a napastnik Barcelony skompletował hat-tricka. Dzięki zwycięstwu zespół ze stolicy Katalonii utrzymuje dystans dwóch punktów straty do Realu Madryt.