Premier League. Giroud zapewnia wicemistrzostwo Kanonierom

W ostatniej kolejce Premier League Arsenal Londyn pewnie pokonał Aston Villę 4:0 i zapewnił sobie wicemistrzostwo kraju. Plany Kanonierom mogli popsuć jedynie zawodnicy Tottenhamu Hotspur, którzy nieoczekiwanie ulegli na wyjeździe Newcastle United 1:5. Z powodu zagrożenia bombowego przełożony został mecz Manchesteru United z AFC Bournemouth.

Arsenal Londyn bez problemów pokonał najsłabszą w tym sezonie Aston Villę 4:0. Kanonierów do zwycięstwa poprowadził Olivier Giroud, który trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. W doliczonym czasie gry samobójcze trafienie zaliczył Mark Bunn.

Newcastle United v Tottenham Hotspur FCTottenham Hotspur był zdecydowanym faworytem w spotkaniu ze spadkowiczem – Newcastle United. Podopieczni Rafaela Beniteza sprawili ogromną niespodziankę i rozbili Koguty aż 5:1. Przy stanie 3:1 dla Srok czerwoną kartkę ujrzał Aleksandar Mitrović. Mimo gry w przewadze, Tottenham nie podniósł się z kolan i poległ z niżej notowanym rywalem. (fot. PAP/EPA)

Chelsea v LeicesterNowy mistrz Anglii – Leicester City – zremisował na Stamford Bridge z Chelsea Londyn 1:1. Pierwsi bramkę – za sprawą Cesca Fabregasa – strzelili gracze The Blues. W końcówce Lisy wyrównały po fantastycznym uderzeniu Daniela Drinkwatera. Pełne 90 minut w drużynie gości rozegrał Marcin Wasilewski. Jednym punktem musieli zadowolić się piłkarze Manchesteru City. Na Liberty Stadium The Citizens zremisowali z miejscowym Swansea 1:1. Podopieczni Manuela Pellegriniego – dzięki trafieniu Kelechiego Iheanacho – prowadzili po pięciu minutach gry. W doliczonym czasie pierwszej połowy wyrównał Andre Ayew. (fot. PAP/EPA)

Spotkanie Manchesteru United z AFC Bournemouth zostało przełożone. Podejrzewano bowiem, że na Old Trafford został podłożony ładunek wybuchowy.

[AKTUALIZACJA] Przeniesiony na wtorek pojedynek ostatecznie zakończył się wygraną Czerwonych Diabłów 3:1. Gole dla zespołu prowadzonego przez Louisa van Gaala zdobyli kolejno: Wayne Rooney, Marcus Rashford oraz Ashley Young. W ostatniej minucie meczu piłkę do własnej bramki skierował Chris Smalling.

Po dzisiejszym spotkaniu zapadły ostateczne rozstrzygnięcia. Nowym mistrzem Anglii został Leicester, który aż o dziesięć punktów wyprzedził drugi w tabeli Arsenal. Na najniższym stopniu podium uplasował się Tottenham, natomiast czwartą pozycję – zapewniającą udział w eliminacjach do Ligi Mistrzów – zajął Manchester City. Tyle samo punktów, co The Citizens, zgromadził piąty w stawce Manchester United. Czerwone Diabły legitymowały się jednak gorszym bilansem bramkowym od swoich rywali zza miedzy, przez co zagrają w Lidze Europejskiej. Do Championship spadły: Aston Villa, Norwich City i Newcastle United.