Liga Mistrzów. Środowe mecze pod znakiem remisów

W ramach środowych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów Atletico Madryt zremisowało z Manchesterem United (1:1). Bez rozstrzygnięcia zakończył się także mecz Benfici Lizbona z Ajaxem Amsterdam (2:2).

W rywalizacji rozgrywanej w Madrycie gospodarze wyszli na prowadzenie już w 7. minucie. Renan Lodi posłał mocną centrę z lewej strony. Bardzo dobrze w tempo wszedł Joao Felix, który wyprzedził defensorów i głową wpisał się na listę strzelców. Gospodarze mogli podwyższyć tuż przed przerwą, ale futbolówka trafiła jedynie w poprzeczkę.

Po zmianie stron działo się niewiele. Żadna z drużyn nie potrafiła wykreować groźnej akcji ofensywnej. Zmieniło się to w 80. minucie. Bruno Fernandes w świetnym stylu podał do Anthony’ego Elangi. Szwed znalazł się sam na sam z golkiperem i pewnym uderzeniem pokonał Jana Oblaka. Atletico próbowało odpowiedzieć. Ponownie jednak ich próba obiła poprzeczkę. Mecz zakończył się więc remisem 1:1.

***

Bardzo dużo do przerwy działo się w Lizbonie. Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni. Dusan Tadić w 18. minucie wolejem wykorzystał dośrodkowanie Noussaira Mazraouiego. W odpowiedzi po rzucie rożnym piłkę przejął Jan Vertonghen. Defensor skierował się do linii końcowej, a następnie płasko zacentrował. Futbolówka odbiła się od Sebastiena Hallera i wpadła do siatki. Iworyjczyk bardzo szybko naprawił swój błąd. Jego pierwsza próba wykorzystania dośrodkowania Tadicia została zatrzymana, ale Odysseas Vlachodimos nie miał żadnych szans wobec dobitki napastnika. Tym samym Haller jest najszybszym zdobywcą 11 goli w historii Ligi Mistrzów. Potrzebował do tego zaledwie siedmiu spotkań.

Snajper Ajaxu jeszcze przed przerwą mógł powiększyć swój dorobek strzelecki, ale odbita od słupka futbolówka zaskoczyła go, przez co przeniósł ją poza światło bramki.

Po zmianie stron wciąż lepiej spisywali się zawodnicy z Amsterdamu. Mniejszą liczbę boiskowych argumentów piłkarze Benfici przekuwali na ogromną determinację. Szukali przy tym swoich szans w kontratakach. Po jednym z nich padł gol wyrównujący. Rafa Silva ruszył prawą stroną i zagrał do Goncalo Ramosa. Portugalczyk zdecydował się na uderzenie z około 25 metrów. Jego próba została odbita przez golkipera, ale natychmiast do piłki dopadł Roman Yaremchuk, który głową zapewnił lizbończykom remis.