PlusLiga. Resovia idzie jak burza. Dziesiąte zwycięstwo z rzędu!

Dziesiąte z rzędu zwycięstwo Asseco Resovii Rzeszów stało się faktem. Tym razem podopieczni Andrzeja Kowala pokonali przed własną publicznością Transfer Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:22, 25:20) i przynajmniej do jutra zostaną nowym liderem PlusLigi. Wicemistrzów Polski do wygranej poprowadził atakujący Jochen Schöps, który został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP) meczu.

Dominacja Resovii w przekroju całego spotkania nie podlegała żadnej dyskusji. Zawodnicy trenera Andrzeja Kowala lepiej spisali się w polu serwisowym, częściej blokowali, a przede wszystkim popełnili małą ilość błędów własnych (14 przy 19 bydgoszczan). Tylko w ataku nieznacznie ustępowali rywalom (63%:68%). Wśród zwycięzców prym wiedli Jochen Schöps oraz Rafał Buszek, którzy zdobyli odpowiednio 20 i 13 punktów. Po przeciwnej stronie siatki jedynie Konstantin Cupković zdołał przekroczyć barierę 10 oczek.

I set

Początek meczu w hali Podpromie lepiej ułożył się dla rzeszowian, którzy po skutecznych akcjach Rafała Buszka, Jochena Schöpsa oraz Russella Holmesa wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie (3:0). Przewaga wicemistrzów Polski powiększyła się przed pierwszą przerwą techniczną do czterech „oczek” (8:4). Po powrocie na parkiet obraz gry nie uległ zmianie. Resovia całkowicie zdominowała boiskowe wydarzenia i ani na moment nie pozwoliła rywalom zbliżyć się na mniej niż pięć punktów (10:5, 14:6). Bydgoszczanie mylili się w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, szczególnie słabo przyjmowali zagrywkę, a co za tym idzie – długo nie mogli przebić piłki na drugą stronę siatki. Nie pomogły także zmiany przeprowadzone przez Vitala Heynena, w wyniku których na boisku pojawili się Dawid Gunia i Marcin Waliński. Gospodarzom z kolei wychodziło niemal wszystko. W ataku błyszczeli Buszek oraz Schöps, a do tego świetnymi flotami popisywał się Piotr Nowakowski (20:13). Kiedy z lewego skrzydła skutecznie zbił Nikołaj Penczew, stało się jasne, że zawodnicy Andrzeja Kowala tego seta już nie przegrają (22:15). Ostatecznie triumfowali oni 25:18, a przysłowiową kropkę nad „i” postawił Rafał Buszek.

II set

Zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg miała druga odsłona tego spotkania. Od początku oba zespoły toczyły wyrównaną walkę i nikt nie był wstanie wypracować większej przewagi (4:4, 6:5, 8:8). W tym fragmencie partii wyróżniającymi się postaciami w ekipie Resovii byli Fabian Drzyzga oraz Jochen Schöps, natomiast po drugiej stronie siatki najlepsze wrażenie sprawiał Konstantin Cupković, który dobrze prezentował się zarówno w polu zagrywki, jak i w ataku. Jako pierwsi na trzypunktowe prowadzenie wysunęli się podopieczni Andrzeja Kowala (14:11), ale goście, głownie dzięki świetnej postawie Jakuba Jarosza dość szybko doprowadzili do remisu (18:18). Wicemistrzowie Polski nie załamali się jednak takim obrotem sprawy i kilka minut później po asie serwisowym w wykonaniu Russella Holmesa ponownie „odskoczyli” na trzy oczka. Tak wypracowanej przewagi nie oddali już do końca seta, a ostatnie słowo należało do znakomicie dysponowanego dzisiaj Jochena Schöpsa (25:22).

III set

Trzecia odsłona meczu, jak się później okazało była ostatnią. Transfer potrafił nawiązać wyrównaną walkę tylko do pierwszej przerwy technicznej, na którą zespoły zeszły po skutecznej krótkiej Russella Holmesa (8:6). Później na parkiecie niepodzielnie rządzili rzeszowianie. W ataku nie do zatrzymania był Schöps, a w bloku swoje robili Piotr Nowakowski i Nikołaj Penczew (14:9). Gdy zaś Holmes zatrzymał na środku siatki Justina Duffa, przewaga gospodarzy wynosiła już sześć punktów (16:10). Po drugiej przerwie technicznej podopieczni Andrzeja Kowala kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a po błędzie dotknięcia siatki przez Nikodema Wolańskiego znacząco przybliżyli się do wygranej w całym spotkaniu (23:18). Pierwszą piłkę meczową dał im zepsutą zagrywką Marcin Waliński, chwilę później to samo uczynił Steven Marshall i dziesiąte z rzędu ligowe zwycięstwo Resovii stało się faktem (25:20).

Asseco Resovia Rzeszów Transfer Bydgoszcz 3:0
(25:18, 25:22, 25:20)

MVP: Jochen Schöps (Resovia)

Resovia: Fabian Drzyzga, Jochen Schöps (20), Piotr Nowakowski (8), Russell Holmes (9), Rafał Buszek (13), Nikołaj Penczew (6), Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Dawid Konarski

Transfer: Paweł Woicki, Jakub Jarosz (9), Wojciech Jurkiewicz (1), Justin Duff (7), Konstantin Cupković (15), Andrew John Nally (5), Dawid Murek (libero) oraz Nikodem Wolański, Dawid Gunia (1), Marcin Waliński (2), Steven Marshall (6) i Tomasz Bonisławski (libero)