Piłka ręczna. Udany rewanż Polaków

Polscy szczypiorniści pokonali 25:23 Tunezję w meczu towarzyskim, rozgrywanym w Sousse. Tym samym biało- czerwoni zrewanżowali się rywalom za porażkę 30:31, poniesioną w dniu wczorajszym. Podopieczni Michela Bieglera nie zachwycili grą, a na parkiecie panowało sporo nerwowości, spowodowanej przeciętną postawą arbitrów.

Reprezentacja Polski przystąpiła do tego starcia bez kilku podstawowych zawodników. W związku z tym szansę gry otrzymało kilku debiutantów, m.in. Paweł Nierzawa czy Andrzej Rojewski. Selekcjoner biało- czerwonych nie mógł również skorzystać z Piotra Grabarczyka, który w piątkowym pojedynku doznał kontuzji nosa.

Pierwsze kilka minut to wyrównana gra obu drużyn. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie kilkubramkowej przewagi. Jeszcze w 8. minucie Tunezja prowadziła 4:3. Od tego momentu Polacy zaczęli prezentować się słabo w ofensywie. Ekipa z Afryki wykorzystała to i 14. minucie wygrywała już 8:4. Na szczęście podopieczni Bieglera zdołali poprawić defensywę i doprowadzili do remisu 9:9. Wyrównana walka trwała do ostatnich akcji pierwszej części gry. Tunezyjczycy przebudzili się w końcówce i na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem (13:11).

Początek drugiej połowy spotkania to typowa wymiana ciosów. Rywale jeszcze w 42. minucie mieli trzy bramki przewagi nad reprezentantami Polski (20:17). W kolejnych minutach biało- czerwoni zmobilizowali się i doprowadzili do kolejnego remisu (22:22), mimo iż w wielu akcjach sędziowie podejmowali decyzje na korzyść drużyny z Afryki. Polacy po raz pierwszy w meczu wyszli na prowadzenie w 58. minucie po trafieniu Krzysztofa Lijewskiego na 24:23. Przeciwnicy próbowali jeszcze wyrównać, ale dobrze w defensywie spisali się podopieczni Michaela Bieglera, nie dopuszczając do czystej pozycji rzutowej Tunezyjczyków. W odpowiedzi na 25:23 rzucił Bartosz Jurecki, ustalając wynik meczu.

Tunezja – Polska 23:25 (13:11)

Tunezja: Maggaiz, Helal – Touati, Toumi, Tej, Chouiref, Boughanmi, Boukadida, Hamed, Bannour, Soussi, Ben Salah, Alouini, Sanai, Hedoui, Jallouz.

Polska: Szmal, Wichary – Bielecki, B. Jurecki, M. Jurecki, Niewrzawa, Masłowski, K. Lijewski, Chrapkowski, Wiśniewski, Syprzak, Daszek, Orzechowski, Rojewski, Gumiński, Paczkowski.