Liga Narodów siatkarzy. Polacy wrócili na zwycięską ścieżkę

To zwycięstwo było potrzebne jak tlen. Białoczerwoni, po serii trzech przegranych meczów w Chicago, pokonali reprezentację Argentyny bez straty seta podczas piątego weekendu zmagań w Lidze Narodów. Polaków do wygranej poprowadzili środkowi Mateusz Bieniek oraz Jakub Kochanowski.

Zwycięstwo wcale jednak nie przyszło łatwo. Od początku meczu ton boiskowym wydarzeniom nadawali bowiem podopieczni Julio Velasco, którzy – tak się przynajmniej wydawało – pewnie kroczyli po wygraną w pierwszej partii spotkania.

Kiedy mocnym atakiem popisał się Cristian Poglajen, sytuacja Polaków była nie do pozazdroszczenia (18:22). Wtedy jednak nasza drużyna zaliczyła świetną końcówkę. Najpierw do remisu doprowadził Jakub Bednorz, a w grze na przewagi zimnej krwi nie zabrakło Jakubowi Kochanowskiemu, który skuteczną kontrą zakończył seta (26:24).

Kolejna odsłona meczu miała już bardziej jednostronny przebieg, ale dopiero od stanu 17:17. Wówczas biało-czerwoni zaczęli systematycznie odjeżdżać swoim rywalom, pewnie zwyciężając różnicą pięciu oczek (25:20).

W trzeciej partii znów o wszystkim musiała zadecydować emocjonująca końcówka, choć niepotrzebnie sami zgotowali ją sobie zawodnicy Vitala Heynena. Polacy prowadzili już w pewnym momencie nawet 13:6, a gdy szczęśliwie przez środek przedarł się Mateusz Bieniek, losy seta były właściwie przesądzone (21:17).

Argentyńczycy, głównie za sprawą Tomasa Lopeza, wrócili jednak do gry (22:22). Na szczęście w najważniejszych momentach Grzegorz Łomacz mógł liczyć na Artura Szalpuka i to właśnie on atakiem z lewego skrzydła zakończył całe spotkanie (29:27).

Biało-czerwoni, dzięki kompletowi punktów, znacznie przybliżyli się do awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów (4 – 8 lipca we francuskim Lille). W sobotę – w swoim przedostatnim meczu fazy interkontynentalnej – zmierzą się z Brazylią o godzinie 12:10 czasu warszawskiego.