Liga Europejska. Skandal w Tiranie! Mecz Legii przerwany przez wybryki kibiców

Do wielkiego skandalu doszło podczas pierwszego meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europejskiej, w którym Legia Warszawa zmierzyła się na wyjeździe z albańskim FK Kukesi. Z powodu niewłaściwego zachowania kibiców spotkanie ostatecznie zostało przerwane na początku drugiej połowy, gdy podopieczni Henninga Berga prowadzili 2:1.

FK Kukesi vs Legia WarsawDo sytuacji, po której sędzia postanowił przerwać spotkanie, doszło w 52. minucie tuż po tym, jak Jakub Rzeźniczak, pewnym strzałem w kierunku dalszego słupka, wyprowadził wicemistrzów Polski na prowadzenie (2:1). Wówczas Ondrej Duda został trafiony kamieniem, rzuconym z trybun przez jednego z albańskich kibiców i natychmiast upadł na murawę. Słowacki pomocnik, po udzieleniu pomocy medycznej, został zniesiony z boiska na noszach. Po chwili, z obandażowaną głową, chciał wrócić na plac gry. W tym momencie jednak główny arbiter zawodów – Stephan Klossner – wraz z delegatami UEFA i przedstawicielami zespołów postanowili, że spotkanie nie będzie dalej kontynuowane.

Jakie będą konsekwencje tej sytuacji? Na razie jeszcze nie wiadomo, ale najbardziej prawdopodobny wydaje się być walkower na korzyść Legii, bez konieczności rozgrywania rewanżu przy Łazienkowskiej. Wicemistrzowie Albanii z kolei – według regulaminu Ligi Europejskiej na bieżący sezon – powinni zostać automatycznie zdyskwalifikowani. Werdykt UEFA w sprawie ostatecznego wyniku powinniśmy poznać już dziś.

FK Kukesi vs Legia WarsawFK Kukesi vs Legia Warsaw

Z dziennikarskiego obowiązku odnotujmy, że Wojskowi prowadzili od 28. minuty, gdy bramkarza gospodarzy pokonał Nemanja Nikolić. Tuż po zmianie stron do remisu doprowadził Brazylijczyk Felipe Moreira Santos, a potem na 2:1 dla wicemistrzów Polski strzelił Jakub Rzeźniczak.