Ekstraklasa. Legia Warszawa wydostała się ze strefy spadkowej

Legia Warszawa pokonała na własnym stadionie Śląsk Wrocław w meczu 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy (1:0). Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Paweł Wszołek.

24. kolejka PKO BP Ekstraklasy zakończyła się w Warszawie, gdzie miejscowa Legia podejmowała Śląsk Wrocław. Gospodarze wyglądali znacznie lepiej na tle swoich rywali, kreując więcej akcji podbramkowych. Te jednak nie stały na wysokim poziomie. W efekcie w pierwszej połowie „Wojskowi” wykreowali zaledwie jedną groźną sytuację. Strzał Tomasa Pekharta z kilku metrów odbił golkiper.

W 69. minucie Josue wypatrzył uciekającego obrońcom Pawła Wszołka. Skrzydłowy wykorzystał wyjście Michała Szromnika i skutecznie przelobował bramkarza. Defensywa przyjezdnych popełniała wiele błędów, ale stołeczna drużyna nie była w stanie zyskać na nich przewagi. Do końca spotkania wynik nie zmienił się, dzięki czemu Legia zwyciężyła 1:0. Oznacza to, że podopieczni Aleksandara Vukovicia wydostali się ze strefy spadkowej.