La Liga. Real na kolanach na Camp Nou

FC Barcelona rozgromiła przed własną publicznością Real Madryt aż 5:1 w pierwszym w tym sezonie El Clasico. Pod nieobecność Lionela Messiego za strzelanie goli odpowiadał Luis Suarez, który popisał się hattrickiem.

Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania się rywali. Gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i wymieniali więcej podań. Katalończycy zaskoczyli Real już w 11. minucie. Jordi Alba z trudem, ale skutecznie opanował futbolówkę zagraną za plecy obrońców Los Blancos. Lewy obrońca wbiegł w szesnastkę i wycofał piłkę do nabiegającego Philippe Coutinho, który precyzyjnym uderzeniem dał miejscowym prowadzenie.

Goście potrafili odpowiedzieć jedynie trzema niegroźnymi strzałami z dystansu. Szczęścia szukali Gareth Bale, Marcelo i Sergio Ramos. W 30. minucie błąd we własnej szesnastce popełnił Raphael Varane. Francuz sfaulował Luisa Suareza, a arbiter, po sprawdzeniu sytuacji, wskazał na wapno. Sprawiedliwość wymierzył sam poszkodowany. Choć Thibaut Courtois wyczuł intencje Urugwajczyka, to nie zdołał jednak zatrzymać piłki.

Po zmianie stron Los Blancos zdecydowanie odżyli. Zaledwie po pięciu minutach kontaktowego gola zdobył Marcelo, a chwilę później w słupek trafił Luka Modrić. Okres dominacji madrytczyków zakończył się bardzo szybko. Zawodnicy ze stolicy Hiszpanii ponownie oddali pole rywalom, z czego ci skrzętnie skorzystali. W roli głównej w końcówce wystąpił Luis Suarez. Kwadrans przed końcem pokonał golkipera Realu celną główką, a siedem minut później nie dał mu szans w sytuacji sam na sam, podcinając nad nim futbolówkę. Królewskich tuż przed końcem dobił Arturo Vidal.

Dzięki wygranej Barcelona umocniła się na pozycji lidera Primera Division. Real jest dopiero dziewiąty. Ekipa Julena Lopeteguiego w ostatnich pięciu ligowych spotkaniach zdobyła zaledwie jedno oczko.