fot. PAP/EPA

IO w Rio 2016. Sofia Ennaoui w finale biegu na 1500 m

W finale biegu na 1500 m kobiet zobaczymy jedną Polkę. Awans wywalczyła Sofia Ennaoui. W wyścigu medalowym zabraknie mistrzyni Europy Angeliki Cichockiej i Danuty Urbanik. 10. miejsce w trójskoku zajęła Anna Jagaciak-Michalska. Polka uzyskała 14,07 m. Do podium zabrakło 67 centymetrów.


Angelika Cichocka Danuta UrbanikPrzed igrzyskami wydawało się, że świeżo upieczona mistrzyni Europy nie będzie miała problemów, by wywalczyć miejsce w biegu medalowym swojej koronnej konkurencji – 1500 m. Finał zagwarantowały sobie dwie Brytyjki, Holenderka czy Szwedka, zabraknie w nim jednak najlepszej zawodniczki Starego Kontynentu, która z czasem 4:17.83 nie była w stanie nawiązać walki z rywalkami. Ta sztuka udała się tylko jednej biegaczce reprezentującej biało-czerwone barwy – Sofii Ennaoui, mającej polsko-marokańskie korzenie. Rezultat 4:05.29 nie dał jej bezpośredniego awansu, ale był najlepszym czasem spośród zawodniczek, które nie zdołały zająć miejsca w czołowej piątce swojego wyścigu.

* * *

Olympic Games 2016 Athletics, Track and Field10. lokatę w gronie 12 zawodniczek w trójskoku pań wywalczyła Anna Jagaciak-Michalska. Polka rozpoczęła od odległości 14,07 m. W następnych podejściach nie była w stanie poprawić swojego rezultatu, a do medalu zabrakło jej 67 centymetrów. Złoto zgarnęła Kolumbijka Caterine Ibarguen, która jako jedyna przekroczyła granicę 15 m.

* * *

Sylwester BednarekBiało-czerwonych zabraknie w finałach 400 m pań oraz skoku wzwyż mężczyzn. Eliminacji nie przebrnęły Justyna Święty, Małgorzata Hołub i Patrycja Wyciszkiewicz. Poprzeczki zawieszonej na wysokości 2,26 m nie zdołali pokonać Wojciech Theiner i Sylwester Bednarek. 2,22 m – to rezultat zdecydowanie poniżej możliwości obu Polaków, legitymujących się rekordem życiowym 2,32 m.

* * *

Olympic Games 2016 Athletics, Track and FieldWielkich emocji dostarczyły najbardziej prestiżowe konkurencje lekkoatletyczne. W finale sprintu (100 m) najlepszy okazał się Jamajczyk Usain Bolt, który osiągnął swój najlepszy wynik w bieżącym sezonie – 9,81 sek. 0,08 sek. gorszy był Amerykanin Justin Gatlin. Do sensacyjnego wyczynu doszło w rywalizacji 400-metrowców. Legendarny rekord Michaela Johnsona o 0,15 sek. pobił Wayde van Niekierk. Biegacz z RPA pokonał jedno okrążenie w 43,03 sek.

* * *

Podsumowanie niedzielnego występu polskich lekkoatletów:

Sylwester Bednarek: 2,22 m w eliminacjach skoku wzwyż – brak awansu do finału
Wojciech Theiner: 2,22 m w eliminacjach skoku wzwyż – brak awansu do finału
Patrycja Wyciszkiewicz: 8. miejsce w biegu półfinałowym na 400 m – brak awansu do finału
Małgorzata Hołub: 7. miejsce w biegu półfinałowym na 400 m – brak awansu do finału
Justyna Święty: 5. miejsce w biegu półfinałowym na 400 m – brak awansu do finału
Anna Jagaciak-Michalska: 10. miejsce w finale trójskoku
Sofia Ennaoui: 6. miejsce w biegu półfinałowym na 1500 m – awans do finału (z czasem)
Danuta Urbanik: 10. miejsce w biegu półfinałowym na 1500 m – brak awansu do finału
Angelika Cichocka: 12. miejsce w biegu półfinałowym na 1500 m – brak awansu do finału

Sport.RIRM

drukuj