IO w Rio 2016. Siatkówka plażowa – ćwierćfinał nie dla Kołosińskiej i Brzostek

Kinga Kołosińska oraz Monika Brzostek na 1/8 finału zakończyły swój udział w turnieju olimpijskim w Rio de Janeiro. Polska para w trzech setach przegrała z australijskim duetem Louise Bawden/Taligua Clancy 1:2 (21:15, 16:21, 11:15).

Biało-czerwone przystąpiły do dzisiejszego starcia po dwóch wygranych meczach w fazie grupowej i z olbrzymią szansą przejścia do historii, jako pierwsza żeńska para z Polski, która awansuje do ćwierćfinału olimpijskich zmagań.

Olympic Games 2016 Beach VolleyballPierwsza partia spotkania rozbudziła apetyty kibiców znad Wisły. Monika Brzostek i Kinga Kołosińska bardzo pewnie spisywały się w ataku, a kiedy druga z nich dołożyła efektowny blok, przewaga naszych reprezentantek wzrosła do pięciu punktów (13:8). W dalszej fazie seta obraz gry nie uległ zmianie. W efekcie biało-czerwone triumfowały różnicą sześciu oczek (21:15).

Diametralnie inny przebieg miała druga odsłona meczu. Tym razem to Australijki przejęły inicjatywę, szybko odskakując swoim rywalkom na kilka punktów dystansu. Polki nie były już tak skuteczne w pierwszej akcji, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku (6:9, 13:18). Jakby tego było mało, popełniały proste błędy własne i po zepsutej zagrywce Brzostek przegrały seta 16:21.

Olympic Games 2016 Beach VolleyballO wszystkim zadecydowała trzecia partia. W niej od początku przewagę uzyskały zawodniczki z Antypodów, które zwłaszcza dzięki udanym zbiciom Taliguy Clancy utrzymywały nieznaczne prowadzenie (4:3, 8:7). Kiedy Australijki popisały się skuteczną kontrą po nieudanym chwilę wcześniej ataku Kołosińskiej, szansę na wygraną naszych siatkarek mocno się oddaliły (9:12). Końcówka nie przyniosła większych emocji. Duet z Australii ostatecznie triumfował w tej odsłonie 15:11, a w całym spotkaniu 2:1.

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zakończyły tym samym olimpijską rywalizację na 1/8 finału. Sklasyfikowane zostały na dziewiątej pozycji. Ich dzisiejsze rywalki o półfinał zagrają z głównymi faworytkami do złota, Amerykankami April Ross oraz Kerri Walsh-Jennings.

***

Siatkówka plażowa 1/8 finału turnieju kobiet:

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek (Polska) – Louise Bawden/Taliqua Clancy (Australia) 1:2 (21:15, 16:21, 11:15)