I liga. Remis w meczu na szczycie, Arka wiceliderem

21. kolejka rozgrywek zaplecza ekstraklasy przyniosła zmiany na czołowych lokatach tabeli. W hicie tej serii spotkań GKS Katowice zremisował 2:2 z GKS-em Bełchatów. Podział punktów w tym meczu wykorzystali gracze Arki Gdynia oraz Górnika Łęczna, którzy pokonali swoich rywali i zajmują obecnie odpowiednio drugą i pierwszą pozycję w ligowej tabeli.

Starcie dwóch GKS-ów awizowano jako wydarzenie kolejki. W obu zespołach znajduje się wielu piłkarzy z ekstraklasową przeszłością. Zarówno Katowiczanie, jak i bełchatowianie otwarcie mówią, iż interesuje ich awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Jako pierwsi bramkę zdobyli Ślązacy w 30. minucie spotkania. Goście jeszcze przed przerwą zdążyli najpierw wyrównać, a potem wyjść na prowadzenie. Zespół z Katowic ustalił wynik meczu na 2:2 w 68. minucie gry.

Remis dotychczasowego wicelidera z Bełchatowa wykorzystała gdyńska Arka. Drużyna z Trójmiasta wywiozła trzy punkty z trudnego terenu w Świnoujściu, pokonując miejscową Flotę 1:0. Żółto- niebiescy awansowali na drugą lokatę w lidze, premiowaną promocją do ekstraklasy.

Pierwszoligowy peleton coraz bardziej zaczyna wyprzedzać Górnik Łęczna. Gracze tego klubu okazali się lepsi od Sandecji Nowy Sącz w meczu wyjazdowym. Komplet punktów podopieczni Jurija Szatałowa wywalczyli z wielkim trudem. Jako pierwsi bramkę zdobyli gospodarze. Jeszcze w 88. minucie łęcznianie przegrywali 0:1. Górnik walczył jednak do końca, strzelił dwa gole w 3 minuty i wraca do domu z tarczą.

Trzy punkty po ostatniej kolejce dopisała sobie do dorobku Olimpia Grudziądz. Zespół Dariusza Kubickiego na własnym boisku rzutem na taśmę wymęczył wygraną z Chojniczanką Chojnice, po rzucie karnym w ostatniej minucie gry.

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o ligowy byt odniósł Stomil Olsztyn. Drużyna z Warmii pokonała u siebie Kolejarza Stróże 2:1.

Coraz śmielej ku górnej połowie tabeli spogląda Miedź Legnica. Ekipa ta ograła w Brzesku Okocimskiego 1:0. Legniczanie do czwartego w lidze GKS-u Katowice tracą tylko sześć oczek.

Coraz bardziej niewesoła staje się sytuacja Energetyka ROW Rybnik. Podopieczni Marka Wleciałowskiego przegrali w Płocku z Wisłą 1:2. ROW cały czas znajduje się na ostatnim miejscu w tabeli.

W tabeli zaplecza ekstraklasy prowadzi Górnik Łęczna (42 pkt), przed Arką Gdynia (37 pkt), GKS-em Bełchatów (37 pkt) oraz GKS-em Katowice (33 pkt). Na miejscach spadkowych na chwilę obecną znajdują się: Chojniczanka Chojnice (22 pkt), Kolejarz Stróże (22 pkt), Okocimski Brzesko (20 pkt) oraz Energetyk ROW Rybnik (18 pkt).