Ekstraklasa. Nafciarze remisują z Białą Gwiazdą

Wisła Płock zremisowała na własnym boisku z Wisłą Kraków 2:2. Po pierwszej połowie prowadzili goście. Nafciarze doprowadzili do wyrównania tuż po zmianie stron. Samobójczego gola strzelił Tomasz Cywka.

W obu zespołach od początku spotkania widoczna  była chęć zdobycia trzech punktów. Nafciarze wychodzili groźnym pressingiem, a Biała Gwiazda próbowała kontratakować. Skuteczniejsi byli goście, którzy już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Jakub Bartkowski wykorzystał niepewne zachowanie defensywy płocczan i wpakował piłkę do bramki Thomasa Deahne.

Wyrównanie przyszło w 24. minucie. Alan Uryga wykorzystał daleki wyrzut z autu Arkadiusza Recy i pokonał Juliana Cuestę. Piłkarze spod Wawelu nie zamierzali oddawać inicjatywy i kilka chwil później ponownie prowadzili. Tym razem popisali się znakomitą akcją, którą wykończył Tibor Halilović. Chorwat otrzymał prostopadłą piłkę od Jesusa Imaza i strzelił przy krótszym rogu. Do przerwy więcej bramek nie padło.

Tuż po zmianie stron o ogromnym szczęściu mogą mówić gospodarze. Płocczanie ruszyli prawą flanką. Po centrze w pole karne futbolówkę próbował wybić Tomasz Cywka, ale zrobił to tak nieudolnie, że trafił do własnej siatki. Wyrównujący gol dodał podopiecznym Jerzego Brzęczka wiatru w żagle. Nafciarze próbowali jeszcze raz pokonać Cuestę. Przeciwnik wysoko zawiesił jednak poprzeczkę i niejednokrotnie zmuszał miejscowych do obrony.

Groźnie było w 72. minucie. Dwa strzały przyjezdnych zostały zablokowane, a trzeci fantastycznie obronił Deahne. W samej końcówce punkt piłkarzom Białej Gwiazdy uratował Cuesta. Najpierw znakomicie interweniował, przy główce Alana Urygi, a następnie sparował piłkę uderzoną przez Jose Kante. Próbował także Adam Dźwigała, lecz trafił w słupek. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

W następnej kolejce Wisła Płock zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem, natomiast krakowianie przy Reymonta podejmą z Legią.