Puchar Polski. Arka po raz kolejny w finale, zadecydował gol Viniciusa

Arka Gdynia odrobiła jednobramkową stratę z pierwszego meczu i awansowała do finału Pucharu Polski. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pokonali na własnym stadionie Koronę Kielce 1:0 po golu Marcusa Viniciusa w 85. minucie spotkania.

Po nieznacznej wygranej Korony u siebie (2:1) przed dwoma tygodniami kwestia awansu pozostawała sprawą otwartą. Arkę z pewnością stać było na odrobienie jednobramkowej straty, tym bardziej, że w obecnym sezonie rzadko zawodziła swoich kibiców w domowych konfrontacjach.

Podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego po dość nerwowym początku z czasem przejęli nieznaczną przewagę na boisku i już w 9. minucie gry mogli wyjść na prowadzenie, ale precyzji uderzeniem głową z ośmiu metrów zabrakło Michałowi Marcjanikowi. W odpowiedzi znakomitą interwencją popisał się Krzysztof Pilarz, który wybił piłkę na róg po atomowym strzale Mateusza Możdżenia zza pola karnego.

W pierwszej połowie meczu, po za dwiema wyżej wymienionymi akcjami, nie działo się zbyt wiele. Po zmianie stron długo zanosiło się na to, że kibice zgromadzeni na stadionie w Gdyni nie doczekają się goli. Działo się tak głównie za sprawą Zlatana Alomerovicia, który w kilku sytuacjach wyszedł obronną ręką. Swój kunszt bramkarski zaprezentował choćby w 57. minucie, gdy w świetnym stylu zatrzymał uderzenie Adama Marciniaka.

Niespełna pół godziny później gospodarze w końcu jednak dopięli swego. Ruben Jurado w polu karnym  piętą zagrał do Marcusa Viniciusa, a ten – bez chwili zastanowienia – kapitalnie przymierzył w samo „okienko” kieleckiej bramki. Golkiper złocisto-krwistych w tym momencie nie miał najmniejszych szans.

Arka, dzięki wygranej 1:0, awansowała do finału Pucharu Polski (2 maja), gdzie będzie broniła tytułu wywalczonego przed rokiem. Rywala drużyny prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego poznamy jutro, kiedy to w rewanżowym starciu Legia Warszawa podejmie Górnika Zabrze. Pierwsze spotkanie tych zespołów zakończyło się remisem (1:1).