Ekstraklasa. Ligowa rehabilitacja Lecha

Lech Poznań szybko pozbierał się po odpadnięciu z eliminacji Ligi Europy i odniósł ligowe zwycięstwo nad Cracovią (2:0). Komplet punktów Kolejorzowi w końcówce spotkania zapewnili Kamil Jóźwiak oraz Christian Gytkjaer.

Krakowianie zapowiadali przed dzisiejszym meczem, że będą chcieli wykorzystać zmęczenie poznaniaków udziałem w europejskich pucharach. Michał Probierz zdecydował się na zmianę między słupkami – Adama Wilka zastąpił Grzegorz Sandomierski.

Spotkanie od początku było wyrównane. W odpowiedzi na celny strzał głową Krzysztofa Piątka mocne uderzenie z ostrego kąta posłał Robert Gumny. Dziewiętnastolatek nie trafił jednak w światło bramki. Po pierwszym zrywie gra przeniosła się do środka pola. W 32. minucie doskonałą okazję zmarnował Nicki Bille Nielsen. Duńczyk „główkował” z kilku metrów prosto tam, gdzie stał Grzegorz Sandomierski. Chwilę później golkiper Pasów z trudem obronił płaski strzał Macieja Gajosa.

Kwadrans po przerwie bliski szczęścia był Ołeksij Dytiatjew, który „główkował” z pięciu metrów w słupek. Lech miał przewagę, którą udokumentował w 82. minuty. Indywidualną akcję przeprowadził wówczas Maciej Makuszewski. Skrzydłowy Kolejorza upadł na murawę po interwencji Ołeksija Dytiatjewa. Do futbolówki dopadł jednak Kamil Jóźwiak i uderzeniem z linii pola karnego umieścił piłkę w siatce.

Podopieczni Nenada Bjelicy poszli za ciosem. Już dwie minuty później prowadzili 2:0. Płaskie dośrodkowanie Macieja Makuszewskiego strzałem z kilku metrów na gola zamienił Christian Gytkjaer. Piłkarze Michała Probierza nie potrafili odrobić strat i musieli pogodzić się z porażką.

Lech, dzięki kolejnej wygranej, awansował na czwartą pozycję (siedem punktów) w ligowej tabeli. Cracovia natomiast, z czterema oczkami na koncie, spadła na czternaste miejsce.