Ekstraklasa. Jagiellonia liderem do wiosny mimo porażki

Jagiellonia Białystok przegrała na własnym terenie z Wisłą Płock 1:2 w spotkaniu 20. kolejki Lotto Ekstraklasy. Mimo porażki podopieczni Michała Probierza pozostaną do wiosny na pozycji lidera ligowych rozgrywek.

Od pierwszego gwizdka sędziego przewagę osiągnęli gospodarze. Mimo to nie potrafili oni stworzyć ciekawej sytuacji podbramkowej. Pierwszy groźny strzał padł dopiero w 21. minucie, kiedy to Fiodor Cernych minimalnie spudłował z kilkunastu metrów. Pierwsza połowa nie była ciekawym widowiskiem. Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a oba zespoły rzadko dopuszczały rywala w obręb własnego pola karnego.

Po zmianie stron mecz przyniósł zdecydowanie większych emocji. Goście zaczęli od mocnego uderzenia w 49. minucie. Siergiej Kriwiec zacentrował w „szesnastkę” Mariana Kelemena, gdzie futbolówkę trącił Jose Kante. Następnie dopadł do niej Piotr Wlazło i pewnym uderzeniem pokonał golkipera białostoczan. Na odpowiedź Jagi czekaliśmy do 58. minuty. Wówczas Taras Romanczuk znakomicie zagrał do Cernycha, a ten zmusił do kapitulacji Seweryna Kiełpina. Po wyrównującym trafieniu gra nabrała rumieńców, a okazji do zdobycia kolejnych goli nie brakowało. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali „Nafciarze” i to oni ostatecznie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej minucie Kamil Sylwestrzak fenomenalnym strzałem w kierunku dalszego słupka zapewnił przyjezdnym komplet punktów.

Dzięki wygranej Wisła awansowała na dziesiątą pozycję w tabeli. Jagiellonia natomiast, mimo piątej porażki w bieżącym sezonie, pozostanie na wiosnę liderem Ekstraklasy. Obie drużyny do ligowej rywalizacji powrócą 12 lutego 2017 roku.