Bundesliga. Czarna seria Borussii przerwana!

Borussia Dortmund pokonała swoją imienniczkę z Moenchengladbach 1:0 po kuriozalnym golu Christophera Kramera, który z połowy boiska przelobował własnego bramkarza. Tym samym podopieczni Jurgena Kloppa przerwali serię siedmiu meczów bez zwycięstwa w Bundeslidze.

Gospodarze od początku spotkania ruszyli do zdecydowanych ataków. Już w 2. minucie wynik mógł otworzyć Marco Reus, ale jego strzał o centymery minął bramkę rywali. Reus stanął przed kolejną szansą już chwilę później, jednak jego uderzenie w fenomenalny sposób obronił Yann Sommer. W 29. minucie piłkę w polu karnym otrzymał Łukasz Piszczek. Polak pospieszył się nieco ze strzałem i futbolówka poszybowała ponad poprzeczką. Dortmundczycy byli bardzo zdeterminowani i zaciekle atakowali, ograniczających się do zabezpieczania tyłów piłkarzy Gladbach. W 38. minucie z gola powinien cieszyć się Henrich Mchitarjan, który w sytuacji jeden na jeden z golkiperem gości przeniósł piłkę ponad bramką. W końcówce z rzutu wolnego przymierzył jeszcze Pierre-Emerick Aubameyang, ale dobrze interweniował Yann Sommer.

Drugą połowę także lepiej rozpoczęli piłkarze Jurgena Kloppa. Miejscowi na prowadzenie wyszli z pomocą Christopha Kramera. Niemiec we wspaniały sposób przelobował swojego bramkarza z czterdziestu metrów. „Żółto-czarni” chcieli pójść za ciosem, ale ponownie bili głową w mur. W 59. minucie Reus trafił w poprzeczkę. Dalsza część spotkania nie przyniosła zbyt wielu emocji. Gospodarze wyprowadzali kontry, ale ani Aubameyang, ani Kevin Grosskreutz nie wykorzystali swoich sytuacji.

Borussia dzięki zwycięstwu odbiła się od dna tabeli i zajmuje 15. pozycję. Dla podopiecznych Luciena Favre’a była to pierwsza porażka w tym sezonie. Źrebaki z dorobkiem 20 punktów plasują się na trzecim miejscu.

Borussia Dortmund Borussia Moenchengladbach 1:0 (0:0)
C. Kramer 58’ (sam.)

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Piszczek, Subotić, Sokratis (84′ Ginter), Durm – Bender, Kehl – Mchitarjan, Kagawa (73′ Grosskreutz), Reus (88′ Immobile) – Aubameyang

Borussia M’gladbach: Sommer – Korb, Stranzl, Jantschke, Dominguez – Herrmann (75′ Traore), Kramer, Nordtveit (46′ Wendt), Hahn – Raffael (65′ Hazard), Kruse

Żółte kartki: Durm, Sokratis, Immobile (Borussia Dortmund) oraz Nordtveit, Kramer (Borussia M’gladbach)

Sędzia: Felix Brych

VfL Wolfsburg Hamburger SV 2:0 (1:0)