Bundesliga. 22. gol Lewandowskiego, Polak przypieczętował zwycięstwo Bayernu

Bayern Monachium pokonał przed własną publicznością SV Darmstadt 98 3:1 w meczu 22. kolejki Bundesligi. Mistrzowie Niemiec przegrywali do przerwy 0:1, jednak w drugiej odsłonie zdołali zaaplikować rywalom trzy bramki. Triumf swojego zespołu przypieczętował w 84. minucie Robert Lewandowski.

Polak już w pierwszej połowie kilkukrotnie postraszył defensywę gości. Za każdym razem brakowało mu odrobiny precyzji. Wielkich zawodów nie rozgrywał Arjen Robben. Holender robił wiele zamieszania pod bramką przeciwnika, co nie przekładało się na dogodne okazje dla jego partnerów. W 26. minucie Darmstadt sensacyjnie wyszło na prowadzenie. W pole karne centrował Sandro Sirigu, a Manuela Neuera uderzeniem głową pokonał Sandro Wagner.

Bayern Munich vs SV Darmstadt 98Podopieczni Pepa Guardioli odpowiedzieli dopiero po przerwie. Po dośrodkowaniu Rafinhi najlepiej pod bramką przyjezdnych odnalazł się Thomas Mueller, który wyrównał wynik pojedynku na 1:1. W 71. minucie ten sam zawodnik po raz drugi zmusił do kapitulacji Christiana Mathenie. Golkiper gości nie poradził sobie ze strzałem przewrotką reprezentanta Niemiec. Triumf Bayernu przypieczętował Robert Lewandowski. Polak wykończył udaną akcję Francka Ribery’ego. To jego 22. gol w tegorocznych rozgrywkach Bundesligi.

Hertha BSC Berlin vs VfL WolfsburgDopiero w drugiej odsłonie bramki zobaczyli kibice zebrani w Berlinie, gdzie miejscowa Hertha zremisowała z Wolfsburgiem 1:1. Wicemistrzowie kraju objęli prowadzenie w 53. minucie, gdy podanie Vieirinhi na gola zamienił Marcel Schaefer. Chwilę później gospodarze doprowadzili do remisu. Najpierw Naldo zdołał zatrzymać piłkę na linii bramkowej, jednak był już bezradny wobec dobitki Salomona Kalou. W decydujących momentach swoje szanse marnował Wolfsburg. Golkiper Herthy poradził sobie z próbą Maxa Kruse, zaś przy uderzeniu Luiza Gustavo pomógł mu słupek.

Obok Roberta Lewandowskiego na boiskach Bundesligi pojawił się również Paweł Olkowski. Obrońca reprezentacji Polski znalazł się w wyjściowym składzie FC Koeln na pojedynek z Borussią Moenchengladbach. Kozły przegrały 0:1.

Ligowej tabeli wciąż pewnie przewodzi Bayern, który w 22 meczach zapisał na swoim koncie 59 punktów. Drugie miejsce zajmuje Borussia Dortmund. Zespół Łukasza Piszczka (rozegrał pełne 90 minut) pokonał na wyjeździe Bayer Leverkusen 1:0, po golu autorstwa Pierre-Emericka Aubameyanga. Dzięki wygranej podopieczni Thomasa Tuchela zachowali dystans ośmiu oczek straty do Bawarczyków. Stawkę szesnastu zespołów wciąż zamyka Hannover 96, który poniósł siódmą porażkę z rzędu w rozgrywkach. Piłkarze Thomasa Schaafa ulegli tym razem na własnym stadionie Augsburgowi 0:1, a całe spotkanie w drużynie gospodarzy zanotował Artur Sobiech.