fot. PAP/EPA

Wicepremier Włoch: Rezolucja PE ws. Węgier to szaleństwo lewicowej Europy

Rezolucja PE w sprawie art. 7 unijnego traktatu wobec Węgier to „akt polityczny, szaleństwo lewicowej Europy, która nie może pogodzić się ze zmianami” – oświadczył szef MSW Włoch, wicepremier Matteo Salvini. Ponownie stanął w obronie premiera Węgier Viktora Orbana.

Matteo Salvini, który uczestniczył w Wiedniu w konferencji ministrów spraw wewnętrznych UE na temat migracji, powiedział tam w piątek: „Jestem przekonany, że za kilka miesięcy będziemy rządzić Europą razem z Viktorem Orbanem”.

Ugrupowanie Salviniego, Liga, głosowało w środę w Parlamencie Europejskim przeciwko rezolucji wzywającej kraje Unii do uruchomienia artykułu 7 wobec Węgier.

Odnosząc się do wyborów do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku, szef włoskiego MSW stwierdził: „W przyszłym roku całkowicie zmienimy Europę, wykluczając socjalistów z jej rządu i umieszczając w centrum prawo do życia, pracy, rodziny, bezpieczeństwa”.

„Pracujemy – dodał – z innymi partiami, narodami i europejskimi rządami, by zmienić historię tego kontynentu w maju przyszłego roku”.

Wicepremier Salvini wyraził przekonanie, że trwające obecnie przewodnictwo Austrii w UE „przyniosło nową energię, budząc uśpioną Europę”.

PAP/RIRM

drukuj