fot. PAP/EPA

Matteo Salvini: Rozmawiam z Polakami i Węgrami o stworzeniu nowej grupy w Parlamencie Europejskim

Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini ujawnił we wtorek, że rozmawia z polskimi i węgierskimi politykami na temat utworzenia nowej grupy w Parlamencie Europejskim. Deklarację tę złożył kilka dni po tym, gdy węgierski Fidesz opuścił Europejską Partię Ludową.

W wywiadzie przeprowadzonym na Facebooku Matteo Salvini oświadczył: „Pracujemy nad stworzeniem nowej grupy europejskiej, jestem w kontakcie z Polakami i z Węgrami”.

Zastrzegł zarazem, że wejście Ligi do Europejskiej Partii Ludowej „nie jest na porządku dziennym”. Wcześniej gotowość ułatwienia tego szefowi prawicowej Ligi deklarował przywódca Forza Italia Silvio Berlusconi, którego partia należy do tej frakcji.

Matteo Salvini podkreślił: „Potrzeba czegoś nowego; pewien model Europy nie jest w stanie odpowiedzieć na kryzysy”.

W Europarlamencie Liga należy do grupy Tożsamość i Demokracja, w której jest między innymi Alternatywa dla Niemiec i francuskie Zjednoczenie Narodowe.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl