Warsztaty wyjazdowe WSKSiM w Wieluniu

Uczniowie Katolickiego Liceum w Wieluniu wezmą dziś udział w warsztatach wyjazdowych WSKSiM, które przebiegają pod hasłem: „Zrozumieć media”. Spotkanie prowadzą dziennikarze Radia Maryja i TV Trwam, a także wykładowcy WSKSiM.

Podczas warsztatów młodzi ludzie zapoznają się z tematyką dotyczącą m.in. zagrożeń, wynikających z manipulacji telewizyjnej, radiowej oraz prasowej. Ponadto, uczestnicy warsztatów mają możliwość praktyki przy obsłudze sprzętu medialnego.

Wczoraj warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Katolickich w Sieradzu.

Młodzież żywo reagowała na to, co zostało jej przedstawione. Bardzo czynnie w nich uczestniczyła. Młodzi są bardzo zaciekawieni światem mediów. Szczególnie tym, jak coś pokazać, jak nagłośnić, jak oddać pewną rzeczywistość tak, aby ten, który słucha lub ogląda usłyszał to tak, jak my chcemy to słyszeć bądź widzieć. W ten sposób uczulaliśmy młodych na zagadnienie manipulacji. Mamy nadzieję, że dzięki temu młodzi będą inaczej odbierać to, co jest przekazywane w mediach – zwrócił uwagę o. Marcin Krupa.

Warsztaty, które są organizowane w różnych miejscach Polski wzbudzają duże zainteresowanie wśród młodych ludzi i pozostawiają pozytywne wrażenia.

Można dużo dowiedzieć się z takich warsztatów, m.in. jak organizują się media: jak światło odbija się od skóry naturalnej, na czym polega manipulacja itp. Było ciężko, ale podobało mi się – powiedział jeden z uczestników biorących udział w warsztatach.

Patronat medialny nad warsztatami wyjazdowymi objęło m.in. Radio Maryja.

WSKSiM w Toruniu cały czas rozwija się. Wychodząc naprzeciw osobom,  które pracują, umożliwia kształcenie na odległość. Dotyczy to  studiów  licencjackich na kierunkach dziennikarstwo i komunikacja społeczna oraz politologia. Aż 60 proc. zajęć odbywa się przez Internet, a studenci uczestniczą w jednym zjeździe w miesiącu.

RIRM

drukuj