fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] P. Falkowski: Koalicję Europejską łączy to, że chcą odsunąć PiS od władzy; pozostaje sprawa bliżej nieokreślonego programu

Łączy ich to, że chcą odsunąć PiS od władzy, że Polska ma być europejska. Ale właściwie – jaka ma być? Jeśli nawet uznalibyśmy, że samo odsunięcie od władzy jest dla kogoś ważne, to pozostaje sprawa bliżej nieokreślonego programu – powiedział o Koalicji Europejskiej w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja redaktor „Naszego Dziennika” Piotr Falkowski.

Obiecujemy Polkom i Polakom walkę o Unię Europejską, której działania zmniejszać będą różnice między Polską a zachodem Europy w poziomie dochodów, wysokości dopłat dla rolników, sytuacji pracowników, jakości życia, czystości powietrza czy ochronie klimatu; jak największy budżet unijny dla Polski; Polskę w pełni demokratyczną, praworządną i samorządną, państwo budowane na patriotyzmie i uczciwości; Polskę równych praw wszystkich obywatelek i obywateli, nowoczesną i przedsiębiorczą – to słowa deklaracji Koalicji Europejskiej przed wyborami do PE.

– Wielu wyborcom może przeszkadzać podejście koalicyjne. Weźmy na przykład PSL skupiający elektorat wsi i małych miasteczek. Z drugiej strony są inicjatywy lewicowe głoszące radykalne tezy w dziedzinie etycznej i obyczajowej dla wyborców PSL. Weźmy też takich, którym przeszkadzały rządy PO, którzy głosowali na inne partie. Teraz będą musiały głosować właśnie na PO, od której chcieli się zdystansować. Takich sprzeczności jest więcej – podkreślił Piotr Falkowski.

– Nie jest jeszcze przesądzone, że to będzie starcie między dwiema drużynami, bo jednak nie zapominajmy, że powstał podmiot polityczny „Wiosna”. On tej drużynie – używającej słowa „europejski” – zaszkodzi. Są też osoby rozczarowane rządami PiS i do nich zwrócą się inne siły polityczne – dodał.

Uwagę zwraca fakt, że hasła, które przedstawia Koalicja Europejska są ogólne.

– Łączy ich to, że chcą odsunąć PiS od władzy, że Polska ma być europejska. Ale właściwie jaka ma być? Jeśli nawet uznalibyśmy, że samo odsunięcie od władzy jest dla kogoś ważne, to pozostaje sprawa bliżej nieokreślonego programu – wskazał.

– Nie cały elektorat przyjmie z uznaniem taki program – podsumował.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Piotra Falkowskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj