fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Min. J. Brudziński: Dlaczego atakują o. T. Rydzyka oraz J. Kaczyńskiego? Bo są skuteczni i zmieniają serca Polaków

Wydaje się, że nie ma w Polsce dwóch bardziej doświadczonych i obrzucanych kłamstwami ludzi. Dlaczego? Bo są skuteczni i zmieniają serca Polaków oraz utwierdzają ich w przekonaniu, że miłość do Ojczyzny, do Pana Boga i do Kościoła to żaden obciach- mówił na antenie Radia Maryja Joachim Brudziński. Minister spraw wewnętrznych i administracji w piątkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” odniósł się do ostatnich ataków Platformy Obywatelskiej na osobę o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

W ostatnich dniach politycy Platformy Obywatelskiej zaatakowali o. Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela Radia Maryja. Działacze tej partii umieścili wizerunek dyrektora katolickiej rozgłośni na ruchomym billboardzie, insynuując, że duchowny „wziął 94 mln złotych z państwowych dotacji”.

Joachim Brudziński powiedział, że „ci, którzy pod tym samym sztandarem partyjnym Platformy Obywatelskiej prowadzili wojnę przeciw śp. Lechowi Kaczyńskiemu, teraz wymierzyli podłe kłamstwa w o. Tadeusza Rydzyka”.

– Radio Maryja ze swoją służbą dociera do ludzi chorych, samotnych, cierpiących, ale również do naszych rodaków za granicą. Będzie docierało również przy okazji obchodów rocznicowych katastrofy smoleńskiej. (…) Od początku tej tragedii byliście z narodem – tu jest też odpowiedź, dlaczego ci, którzy pod tym samym sztandarem partyjnym Platformy Obywatelskiej prowadzili wojnę przeciw śp. Lechowi Kaczyńskiemu, (…) teraz wymierzyli podłe kłamstwa w o. Tadeusza Rydzyka. Próbują wywołać dzisiaj antyklerykalne nastawienie wobec Kościoła – stwierdził.

Wszystkie środki czy dzieła, jakie były podejmowane przez ojca dyrektora, dzisiaj skutkują dobrem – zaznaczył minister.

– To politycy Platformy Obywatelskiej z ministrem Stanisławem Gawłowskim na czele narażali interes Skarbu Państwa. Potwierdziły to wyroki sądowe, że uniemożliwiali realizację zadań prospołecznych podejmowanych przez o. Tadeusza Rydzyka i fundację Lux Veritatis. Mam tutaj na myśli chociażby kwestię związaną z pozyskiwaniem energii z geotermii. Wszystkie środki czy dzieła, jakie były podejmowane przez ojca dyrektora, dzisiaj skutkują dobrem – podkreślił.

Gość Radia Maryja zauważył, że Jarosław Kaczyński oraz o. Tadeusz Rydzyk to osoby, które – pomimo obrzucania ich kłamstwami – „są skuteczne i zmieniają serca Polaków”.

– Ci wszyscy, którzy Polsce źle życzą, zacierają ręce, jeżeli tu w Polsce będzie tyle kłótni, kłamstw, nienawiści i obrzucania błotem, tak jak w przypadku o. Tadeusza Rydzyka czy pana Jarosława Kaczyńskiego. Wydaje się, że nie ma w Polsce dwóch bardziej doświadczonych i obrzucanych kłamstwami ludzi. Dlaczego? Bo są skuteczni i zmieniają serca Polaków oraz utwierdzają ich w przekonaniu, że miłość do Ojczyzny, do Pana Boga i do Kościoła to żaden obciach – akcentował Joachim Brudziński.

Całą rozmowę z ministrem Joachimem Brudzińskim w piątkowym wydaniu audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj