fot. Tomasz Strąg

Szef MSWiA: Atak na Pawła Adamowicza to akt niewyobrażalnego barbarzyństwa

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz był reanimowany po ataku nożownika, jego stan jest poważny poinformował na antenie TVN 24 minister resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński. Jego zdaniem był to akt niewyobrażalnego barbarzyństwa.

„Nie znajdują słów wytłumaczenia na tego typu akty, tym bardziej że finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez 27 lat kojarzył się z dobrem, z czymś radosnym, pozytywnym” – mówił Joachim Brudziński.

Dodał, że jest to „niewytłumaczalny akt barbarzyństwa” będzie ciążył na uczestnikach tej imprezy.

Powiedział, że sprawca tego ataku został zatrzymany, a policja ma za zadanie wyjaśnić wszystkie okoliczności tego aktu. Dodał, że konsekwencje tego muszą być jak najsurowsze.

„W tej chwili pozostaje nam tylko pana prezydenta (Pawła Adamowicza) otoczyć dobrymi myślami i modlitwą, i życzyć mu, żeby powrócił do zdrowia” – powiedział Joachim Brudziński.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl