J. Brudziński: chcemy budować dobrobyt ziemi koszalińskiej, bo tu jest Polska

Chcemy budować dobrobyt ziemi koszalińskiej, bo tu jest Polska – mówił w sobotę szef MSWiA, wiceprezes PiS Joachim Brudziński w Koszalinie na konwencji, podczas której wsparł kandydata na prezydenta tego miasta Andrzeja Jakubowskiego.

„My ziemi zachodniej się nie wstydzimy, kochamy Koszalin. Chcemy budować dobrobyt ziemi koszalińskiej, bo tu jest Polska, Polska jest jedna. (…) Jestem jednym z was. Jestem mieszkańcem tej ziemi. Wszystko, co wspólnie osiągnęliśmy, tu się zaczęło, również w Koszalinie” – powiedział wiceprezes PiS.

Dodał, że obecnie na 16 województw PiS gospodarzem jest tylko w jednym, na Podkarpaciu, w zdecydowanej większości dużych miast włodarze związani są z partiami – jak mówił – „opozycji totalnej”, której celem jest „totalne zniszczenie partii, która cieszy się poparciem Polaków”.

Jak mówił minister Brudziński, cel jest taki, „bo po raz pierwszy u władzy jest partia, która to samo mówiła przed wyborami i po wyborach” i która zaczęła realizować programy. Dodał, że po 21 października, PiS tak samo chce działać w samorządach – spełniać dane obietnice.

Joachim Brudziński podkreślił, że PiS, chce „oszczędzić małym ojczyznom wojny”, chce „ współpracować z ludźmi, którzy nawet, gdy kiedyś byli po drugiej stronie barykady, będą realizować naszą politykę”.

„Takim kandydatem jest w Koszalinie Andrzej Jakubowski (przez blisko 16 lat należał do PO – PAP)” – wskazał.

Andrzej Jakubowski ma 65 lat. Był zastępcą prezydenta Koszalina. W 2010 roku objął stanowisko wicemarszałka województwa. W latach 2015-2016 pełnił funkcję zastępcy burmistrza Gościna, obecnie jest kanclerzem Uniwersytetu Szczecińskiego. 22 stycznia 2016 r. opuścił szeregi PO.

PAP/RIRM

drukuj