Spotkania opłatkowe Rodziny Radia Maryja

Rodzina Radia Maryja w okresie bożonarodzeniowym już od wielu lat spotyka się na całym świecie dzieląc się opłatkiem. Jest to czas wspólnej modlitwy i radości. Jedno ze spotkań odbyło się w London w Ontario, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej.

O tym, że Radio Maryja podobne jest do ewangelicznego siewcy mówił już św. Jan Paweł II. Tę Ewangelię z Torunia do Kanady zawieźli o. Jan Król CSsR i o. Benedykt Cisoń CSsR.

Życzę, by Chrystus był zawsze z wami. W waszych rodzinach, w waszych domach, a kiedy On będzie, to wszystko będzie możliwe – mówił o. Jan Król CSsR.

Na spotkaniu nie zabrakło także życzeń ojców posługujących wśród Polonii na co dzień – o. Zbigniewa Pieńkosa CSsR i o. Jacka Cydzika CSsR.

Chce tylko zapewnić o pamięci, o modlitwie i życzyć tego, co dzisiaj słyszeliśmy w Ewangelii: „To jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie, Jego słuchajcie!”. Słuchajmy Jezusa – powiedział o. Zbigniew Pieńkos CSsR, dyrektor centrali Radia Maryja w Chicago.

Wielkoduszność, cierpliwość, przebaczenie te wartości, które nam Chrystus przynosi – dodał o. Jacek Cydzik CSsR dyrektor centrali Radia Maryja w Toronto.

Spotkania Rodziny Radia Maryja jednoczą i tego szczególnie potrzebują ci, którzy mieszkają na emigracji.

To jest bardzo budujące, że tworzymy jakąś taką wspólnotę większą, że możemy trwać razem jako Polacy na emigracji – podkreślił Jan Sokół, uczestnik spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja.

Modlitwa wspólnotowa jest ogromną łaską – zaznaczyła Urszula Toporowska, mieszkanka London.

Radio Maryja i TV Trwam towarzyszy niektórym niemalże cały czas.

To jest takie radio, które u nas gra na okrągło. Może tylko w nocy jest wyłączane – mówił Adam Kapuściński, uczestnik spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja.

Od miesiąca czasu jestem już emerytem, także mam nadzieję, że teraz będę miał więcej czasu na słuchanie Radia Maryja i na oglądanie TV Trwam – zaznaczył Jan Toporowski, uczestnik spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja.

Bo Radio Maryja Polakom poza granicami naszej Ojczyzny daje wielkie wsparcie.

Daje taką nadzieję, że to nasze życie tutaj na emigracji jest bardziej wartościowe – powiedział Jan Sokół.

I to właśnie Radio Maryja pomogło mi być dumną i szczęśliwą z tego, że jestem katoliczką – dodała Halina Kapuścińska, przewodnicząca Koła Rodziny Radia Maryja przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej w London.

Rodacy sięgają po różne audycje w Radiu Maryja.

Oglądam Apel Jasnogórski, wszystkie różańce, modlitwy, wiadomości. Są to prawdziwe wiadomości – podkreśliła Wanda Marzec, uczestnik spotkania opłatkowego Rodziny Radia Maryja.

W London ojcowie Redemptoryści mówili o planach, jakie towarzyszą radiu u progu nowego roku.

TV Trwam News/RIRM

drukuj