Dzień skupienia Rodziny Radia Maryja w Sosnowcu

W kościele katedralnym Matki Bożej Wniebowziętej w Sosnowcu trwa dzień skupienia dla Rodziny Radia Maryja diecezji sosnowieckiej. W spotkaniu weźmie udział o. Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Organizatorami spotkania są ks. bp Grzegorz Kaszak z diecezji sosnowieckiej oraz ks. prob. Jan Gaik z parafii katedralnej w Sosnowcu. W programie przewidziane są: nauka rekolekcyjna, wspólna modlitwa różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 16:00 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Grzegorza Kaszaka. Około godz. 19:00 zaplanowana jest Droga Krzyżowa ulicami Sosnowca.

W naszej parafii było już organizowane spotkanie słuchaczy Radia Maryja. Wyszło bardzo ładnie i dlatego postanowiliśmy powtórzyć to dla naszej diecezji i okręgu południowego – powiedział ks. prob. Jan Gaik.

Ks. prob. Jan Gaik zapytany o to, czy spodziewa się sukcesu takiego, jak podczas zeszłorocznego spotkania odparł, że jest pewien iż w tym roku na pewno wszystko uda się jeszcze lepiej.

W sobotę zakończyły się trzydniowe radiowe rekolekcje dla młodzieży. Odbyły się w parafii Ducha Świętego w Zambrowie. W przeżywaniu rekolekcji młodym pomagali znani artyści i sportowcy m.in. Maleo, czyli Darek Malejonek oraz Leszek Hallmann, srebrny medalista w podnoszeniu ciężarów. WIĘCEJ

Od 8 do 10 marca w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym w Szczecinie odbywały się rekolekcje wielkopostne dla Rodziny Radia Maryja. Hasło modlitewnego spotkania brzmiało: „Nadzieję do końca zachowamy silną”. Uczestnicy rekolekcji m.in. wysłuchali konferencji pt. „Oblicza chrześcijańskiej nadziei”. CZYTAJ i ZOBACZ GALERIĘ

Rekolekcje Rodziny Radia Maryja wpisują się w obchodzony obecnie Rok Wiary.

 RIRM

drukuj