Zakończyły się rekolekcje dla Rodziny Radia Maryja

Dzisiaj w Szczecinie zakończyły się rekolekcje dla Rodziny Radia Maryja. Głosił je o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM w Toruniu. Rekolekcje wpisały się w obchody, ogłoszonego przez Benedykta XVI, Roku Wiary, a odbyły się w Archidiecezjalnym Domu Rekolekcyjnym.

Hasłem spotkania był cytat zaczerpnięty z Listu do Hebrajczyków „Nadzieję do końca zachowamy silną”. Trzydniowe modlitewne spotkanie rozpoczęło się w piątek Eucharystią, po której odbyła się Droga Krzyżowa i Apel Jasnogórski. Wczoraj uczestnicy rekolekcji wysłuchali konferencji „Oblicza chrześcijańskiej nadziei”. W południe sprawowana była Msza św. Wieczorem odbyło się spotkanie przy kominku. Ostatni dzień rekolekcji rozpoczęła modlitwa poranna. Następnie odbyła się konferencja. Rekolekcje Rodziny Radia Maryja zakończyła Msza św. o godzinie 12:00.

W piątą Niedzielę Wielkiego Postu tj. 17 marca w kościele katedralnym pw. Matki Bożej Wniebowziętej w Sosnowcu odbędzie się dzień skupienia dla Rodziny Radia Maryja diecezji sosnowieckiej. W spotkaniu weźmie udział ojciec z Radia Maryja.

Początek spotkania o godz. 12:00. W programie nauka rekolekcyjna, wspólna modlitwa różańcowa i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 16:00 rozpocznie się Eucharystia pod przewodnictwem ordynariusza diecezji sosnowieckiej ks. bp. Grzegorza Kaszaka. Ok. godz. 19:00 Droga Krzyżowa ulicami Sosnowca.

RIRM

drukuj