Sprawiliśmy Ojcu św. wiele radości

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja

Rok Wiary i Ojciec Święty zachęcają nas, żeby wyznać wiarę u stóp apostolskich z  Piotrem naszych czasów. Są wyraźne wskazówki Kongregacji Wiary, by organizować pielgrzymki do Rzymu – serca chrześcijaństwa i do Ziemi Świętej, tam gdzie Chrystus głosił Ewangelię. Przyjechaliśmy wyznać wiarę, umocnić ją i modlić się o żywą wiarę dla nas, naszych najbliższych, Ojczyzny, Polaków i świata. Człowiek bez wiary jest samotny. Z kolei człowiek wierzący nigdy nie jest sam.


Pobierz Pobierz

Chcieliśmy uczynić radość Ojcu św. i powiedzieć, że miliony Polaków modli się za niego. Daliśmy wielkie księgi z wpisami ludzi, którzy postanowili ofiarować za Ojca Świętego swoją modlitwę, cierpienie i dobre uczynki. Ojciec św. naprawdę bardzo szczerze ucieszył się z tych postanowień. Daliśmy Ojcu św. także pierniki toruńskie. To był sympatyczny akcent.

Sprawiliśmy Ojcu św. dwie wielkie radości. Dodam jeszcze trzecią rzecz – daliśmy piękne świadectwo. Duchowni watykańscy byli pełni uznania dla pielgrzymów m.in. dla ich zachowywania podczas Mszy świętej, jak pięknie włączali się w modlitwę. Zwrócili uwagę na niezwykłą kulturę i entuzjazm wypływający z wiary, z miłości do Pana Boga i człowieka.

Dzisiaj Polacy dali świadectwo wiary wobec świata. To była wielka radość Polaków,  jak powiedział ks. abp Sławoj Leszek Głódź: „nie przesadzając jest tutaj 10 tys. ludzi”. Wielkie dzięki za to. Pielgrzymka została zorganizowana bardzo szybko, sprawnie, z wielką kulturą, z wzajemnym szacunkiem dla siebie. Tylko tak dalej – Rodzino Radia Maryja! Razem możemy uczynić więcej. Pan Bóg nas wspomoże.

Ks. kard. Tarcisio Bertone, Sekretarz Stanu Stolicy Apostolskiej, pierwsza osoba po Papieżu powiedział to co widzi. On  interesuje się Kościołem, interesuje się Polską oraz różnymi przejawami działalności apostolskiej. To jak zostaliśmy przyjęci w Watykanie świadczy o tym, jak ważne dla Kościoła jest radio. Jak poważnie traktuje je stolica apostolska. Widać to chociażby po miejscu, w którym mogliśmy sprawować Eucharystię. Msza święta sprawowana była w Bazylice św. Piotra. Tego się nie praktykuje. Msza Święta przy konfesji św. Piotra odprawiana jest tylko przez Papieża i przez kapłana, którego Ojciec Święty wskaże. Dla nas sprawował ją ks. kard. Bertone, Sekretarz Stanu.

Wielu Papieży odprawiało Mszę św. w Bazylice św. Piotra, także Jan Paweł II. Dziś i my mogliśmy tam być. Gdy stanąłem przy konfesji uświadomiłem sobie wagę tego wydarzenia. Sprawowałem Eucharystię, w wielu miejscach, wiele razy, ale nigdy przy konfesji św. Piotra. To jest właśnie dowód na to, jak Ojciec św. traktuje Radio Maryja. Musimy zdawać sobie sprawę, że jest to też zobowiązanie.

Byłem tutaj niecały miesiąc temu. Jeden z duchownych wysokiego stopnia powiedział mi, że był u Ojca św. cztery dni temu. Papież przyjął sprawozdanie z jego posługi, a później zapytał – co w Polsce? Co z Radiem Maryja? Pytał jeszcze o wiele innych spraw. Gdy dowiedział się, że przyjedziemy chciał wiedzieć „ile będzie osób?”. Ktoś powiedział, że wiele. Proszę zobaczyć jak to dużo mówi.

Wypowiedź o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl