[TYLKO U NAS] A. Jaworski: P. Adamowicz chce zrobić z siebie męczennika

Paweł Adamowicz doskonale wie, jakie grzechy na sumieniu mają poszczególni członkowie Platformy Obywatelskiej i będzie się starał skutecznie to wykorzystać. Wszystko po to, aby móc osiągnąć poparcie ze strony tej partii. […] Obecny prezydent Gdańska pokazuje, że chce zrobić z siebie męczennika powiedział na antenie Radia Maryja przewodniczący Stowarzyszenia myGdańsk.pl Andrzej Jaworski.

Związany z aferą Amber Gold Paweł Adamowicz poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że będzie ubiegał się o reelekcję w tegorocznych wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Gdańska. Zdaniem Andrzeja Jaworskiego, takiej decyzji można było się spodziewać.

Od dłuższego czasu mówiłem, że Paweł Adamowicz wbrew temu, co różni politycy i komentatorzy twierdzili wystartuje w wyborach samorządowych, ponieważ jest to dla niego skok do przodu. Osoba ta, w stosunku do której toczy się tyle postępowań, pokazuje, że chce zrobić z siebie męczennika. Chce spowodować, że w momencie, kiedy będą stawiane mu kolejne zarzuty lub być może dojdzie do poważniejszych spraw, będzie mógł powiedzieć, że jest w tej chwili na niego nagonka, bo kandyduje na urząd prezydenta Gdańska – stwierdził gość „Aktualności dnia”.

Jak dodał, nie bez znaczenia w tej sprawie pozostaje rola, jaką do odegrania będzie miała Platforma Obywatelska, a ta – według przewodniczącego Stowarzyszenia myGdańsk.pl – jest w Gdańsku mocno podzielona.

Paweł Adamowicz doskonale wie, jakie grzechy na sumieniu mają poszczególni członkowie PO i będzie się starał skutecznie to wykorzystać. Wszystko po to, aby móc osiągnąć poparcie ze strony tej partii. Jestem zresztą przekonany, że zarówno marszałek województwa pomorskiego [Mieczysław Struk przyp. red.], jak i wielu posłów PO poprze obecnego prezydenta Gdańska w tej rozgrywce. Sprawa jest o tyle interesująca, ponieważ Paweł Adamowicz potrafi bardzo dobrze grać naraz na kilku „pianinach” politycznych, a po za tym doskonale umie pokazywać osobom, które próbują go z własnego środowiska atakować, że za chwilę sami też mogą zostać zaatakowani – zaznaczył były poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Jaworski podkreślił przy tym, że całej sytuacji towarzyszy sporo kontrowersji również ze względu na fakt wielu różnych, panujących na wysokim szczeblu politycznym w Gdańsku, układów.

To jest właśnie fenomen Gdańska miasta swoistych układów, gdzie istnieje olbrzymia sitwa, będąca tak mocno ze sobą związana interesami politycznymi, biznesowymi czy towarzyskimi. To wszystko sprawia, że tę sieć jest bardzo trudno rozerwać. Nie bez przypadku pozostaje również fakt, że właśnie w Gdańsku narodziła się afera Amber Gold – akcentował rozmówca Radia Maryja.

Paweł Adamowicz piastuje funkcję prezydenta Gdańska od blisko 20 lat. Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Andrzeja Jaworskiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl