Min. J. Brudziński: Praca strażaków ochotników ma w oczach obywateli taką samą wartość jak praca w Państwowej Straży Pożarnej

Praca strażaków ochotników ma w oczach obywateli taką samą wartość jak praca w Państwowej Straży Pożarnej – powiedział w Radzyminie szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński.

Minister uczestniczył w uroczystości przekazania tamtejszej Ochotniczej Straży Pożarnej wozu. Zapowiedział też powstanie nowej komendy policji. Wskazał, że profesjonalizm i wyszkolenie OSP są coraz lepsze.

– Uroczystość jak ta – jak przekazanie nowego średniego samochodu, wozu do tej służby na rzecz mieszkańców waszej pięknej gminy to też najlepszy przykład i dowód wzajemnej współpracy. Tak jak było to przypomniane chociażby podczas ostatniej, licznej obecności funkcjonariuszy różnych służb mundurowych na ulicach Warszawy, gdzie przytaczano moje słowa, że na bezpieczeństwie oszczędzać nie można. Powtórzę również tutaj dzisiaj w Radzyminie, na bezpieczeństwie oszczędzać nie można. Mało tego, za bezpieczeństwo odpowiadają w państwie wszyscy i wszyscy muszą czuć się współodpowiedzialni. Zarówno władze państwowe jak i władze samorządowe. Ten przykład dzisiejszej uroczystości jest właśnie dowodem na tę umiejętność współpracy – powiedział Joachim Brudziński.

Minister przypomniał, że poprzedni szef MSWiA Mariusz Błaszczak stworzył fundusz modernizacji służb mundurowych, dzięki któremu do służb do 2020 r. popłynie 9 mld zł, z czego prawie pół miliarda zł trafi do OSP.

W 2018 r. rząd przeznaczył na OSP 137 mln zł.

„To o 13 mln więcej niż w roku ubiegłym” – zauważył minister.

Joachim Brudziński poinformował również, że w Radzyminie za 8 mln zł z programu modernizacji służb mundurowych powstanie nowa komenda policji. Zostanie ukończona w 2020 r.

RIRM

drukuj