fot. gov.pl

„Bitwa o wozy” rozstrzygnięta. Konkurs przyczynił się do rekordowej frekwencji

MSWiA w ciągu dwóch tygodni przekaże oficjalne promesy na zakup wozów strażackich. Trafią one do 49 gmin na terenie byłych województw w Polsce. Będzie to realizacja II odsłony pro-frekwencyjnej akcji „Bitwa o wozy”, która była skierowana do miejscowości liczących do 20 tys. mieszkańców.

Resort otrzymał już od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją w II turze wyborów z wyłączeniem laureatów z I tury. Na Twitterze opublikował ją wiceminister MSWiA Paweł Szefernaker.

Zgodnie z listą, najwyższą frekwencję 94,61 proc. odnotowano w gminie Klwów w powiecie przysuskim, leżącym na terenie byłego woj. radomskiego.  W pozostałych gminach frekwencja wyniosła od 68 do 89 proc.

W ocenie wiceszefa MSWiA Pawła Szefernakera, akcja przyniosła pozytywne rezultaty.

– Widać było bardzo dużą mobilizację w tych miejscach, którym bardzo zależało na tym, żeby pozyskać taki wóz strażacki. Wielu gminom, pomimo mobilizacji, nie udało się wygrać, ale myślę, że było to pozytywne działanie profrekwencyjne, z jeden strony, żeby móc uzyskać tego typu wóz, z drugiej strony, jako lokalna społeczność wziąć udział w święcie demokracji. Także dzięki tej akcji zanotowano blisko 70 proc. frekwencji w skali kraju w II turze wyborów prezydenckich. Przypomnę, że to historyczna, najwyższa w XXI wieku frekwencja – zaznaczył wiceminister.

Po I turze wyborów prezydenckich promesy na zakup wartych niemal 800 tys. złotych wozów dla Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymało 16 gmin do 20 tysięcy mieszkańców z największą frekwencją w skali województwa.

W II edycji akcji do wygrania było 49 wozów.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl