fot. PAP/EPA

Trudne warunki drogowe i awarie zasilania

Z powodu opadów śniegu i silnego wiatru blisko 900 odbiorców w woj. warmińsko-mazurskim jest pozbawionych prądu. W nadchodzących godzinach pogoda ma się pogorszyć – zapowiadane są zamiecie śnieżne, opady marznącego deszczu i silny wiatr.

 Izabela Szpakowska z biura prasowego wojewody warmińsko-mazurskiego poinformowała w piątek po południu, że bez prądu pozostaje 890 odbiorców, uszkodzone są 33 stacje transformatorowe w powiatach ełckim, węgorzewskim, piskim i giżyckim. „Awarie są usuwane na bieżąco” – zapewniła Szpakowska.

 Trudna jest sytuacja na drogach w regionie – te krajowe odśnieżało wieczorem 80 jednostek sprzętu drogowego, wojewódzkie – 50 pługów i piaskarek. Mimo to miejscami na drogach występują śnieżne jęzory bo silny wiatr zawiewa śnieg z pól. Drogi gminne są bardzo trudno przejezdne.

Warunki drogowe pogarsza także marznący deszcz, który zaczął padać m.in. w Olsztynie. Szpakowska poinformowała, że prognozy, którymi dysponuje wydział zarządzania kryzysowego wojewody wynika, że w nocy nad regionem wystąpią marznące opady oraz zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj